Paryż

Pokój zagrożonych i wymarłych gatunków

Trzymając 257 rzadkich okazów, La Salle des Espèces Menacées et des Espèces Disparues (Pokój zagrożonych i wymierających gatunków) jest wglądem w naturalne światy, które ludzki postęp doprowadził do zagrożenia lub wymarcia.

Pokryta drewnem sala jest jedną z oryginalnych galerii w Grande Galerie de l’Évolution. Jest zimna i ciemna, a większość światła pochodzi ze szklanych i drewnianych gablot. Okazy, w różnych stanach realizacji od przykładów całej taksydermii do pojedynczych prasowanych gałęzi, przedstawiają zwierzęta i rośliny, które zostały całkowicie zgaszone, oraz inne, które zanikają z istnienia.

Znikają zwierzęta takie jak Aye-aye, duży nocny lemur z Madagaskaru; krytycznie zagrożony tygrys sumatrzański; oraz zachowaną Coelacanth, starożytną rybę, która od dawna uważana jest za wymarłą, która pojawiła się ponownie w Indonezji w 2008 roku. Lwia barbary i przylądek lwy, oba wymarłe na wolności, warczą i patrzą ze wspólnej szklanej skrzynki na środku pokoju.

Wiele zwierząt zwierząt, szkieletów i innych okazów to jedyne przykłady wymarłych stworzeń. Galeria zawiera jedyny kompletny szkielet czarnej emu i tylko kompletny jeleń Schomburgka, ścigany za zdobione poroża w Tajlandii. Jest wymarła kwaga, zebra z paskami tylko na głowie; żółw olbrzymi Rodrigues; wysuszony Cry Violet; przypięty motyl Xerces Blue; Tygrys Tasmański; jeden z dwóch znanych okazów szczura ryżu Santa Lucian; zamontowana skóra Bluebuck; jeden z zaledwie siedmiu zachował Hawaje, ptak polujący na jego uderzające żółte pióra; jeden z trzech gigantycznych żółwi Seszeli; i jeden z dziesięciu znanych okazów Muskratu Martyniki, gatunku, który osiągnął swój ostateczny cel, kiedy wybrał wulkan na szczyt Pelée jako jego ostatnią ostoję, ginąc podczas erupcji w 1902 roku.

Obok tych reliktów historii naturalnej jest złoty zegar wykonany dla Marie-Antoinette przez Roberta Robina, zegarmistrza Ludwika XVI. Został skonfiskowany podczas rewolucji francuskiej i nadal przeszywa ciszę galerii.

Poza Salą zagrożonych i wymierających gatunków, Grande Galerie de l’Evolution rozciąga się na 3000 okazów w samym atrium centralnym, a 7000 w sąsiednich pokojach. Jest to jedno z trzech muzeów w Muséum National d’Histoire Naturelle w Jardin des Plantes.

Dziedziniec nagrobka

W sercu l’Île de la Cité, po lewej stronie katedry Notre Dame, ulica o nazwie Chanoinesse wije się w sercu Paryża.

Niewielka część ulicy została oszczędzona przez kolejne miejskie plany transformacji, w wyniku czego zachowała swój dziwny średniowieczny charakter. Dzieje się tak dlatego, że aż do XVIII wieku obszar ten był bardzo chronioną domeną mnichów Chanoine, którzy, odizolowani od świata, poświęcili się pracy i medytacjom.

Ale monastyczna przeszłość ulicy nie jest jedyną tajemnicą, którą można tu znaleźć. Za czerwonymi drzwiami budynku oznaczonego numerem 26 znajdziesz jedną z najbardziej niezwykłych i makabrycznych części architektury, jaką można znaleźć we francuskiej stolicy.

Mały dziedziniec spoczywa w milczeniu za intrygującymi szkarłatnymi drzwiami, a wyłożona kamieniem ziemia dziedzińca nosi kilka gotyckich tekstów widocznych pod ścianą. Po krótkim sprawdzeniu zdasz sobie sprawę z ich przeznaczenia – są to nagrobki, które kiedyś należały do ​​kościołów zamkniętych około 19 wieku.

Znacznie później nagrobki zostały wykorzystane przez architektów tego uroczego dziedzińca do wyłożenia posadzki. I tam pozostają do dziś, gotowe do odkrycia i zbadania.
Know Before You Go

Najbliższa stacja metra to Metro Cite na 4. Uwaga, czerwone drzwi są zwykle zamknięte, więc nie ma gwarancji, że jest to dostępne.

Un Regard Moderne Bookstore

Czy księgarnia może być również instytucją? Jeśli tak, Un Regard Moderne jest katedrą międzynarodowej kontrkultury. Kwitnąca dziesiątki lat temu na rue Git-le-Coeur (dosłownie „Ulica, w której leży twoje serce”), gdzie Allen Ginsberg i William Burroughs mieli kiedyś swoją twierdzę, ta bibliofilska skrzynia skarbów jest wypełniona do sufitu najbardziej wywrotowym Intrygujące i nietuzinkowe książki o sztuce, eseje i komiksy inspirujące pokolenia mól książkowych i hedonistów oczu.

Nazwany przez właściciela Jacques’a Noela po francuskiej kolektywu graficznego Bazooka, ta księgarnia pozostaje aktywnym rozdrożem dla niezależnych wydawców, podziemnych artystów i muzyków – lub każdego, kto wciąż wierzy, że książki są artefaktami magnetycznymi zdolnymi do przemiany umysłu.

Sam sklep, dwupokojowy sklep, w którym nie może przebywać jednocześnie więcej niż pięć osób, sprawia niesamowite wrażenie zagubienia w strukturach Eschera Daedalica ułożonych w sposób prawie anarchiczny. Sztuka Oustidera, surrealizm, fetyszyzm, import Japonii, grafika, science fiction, fanziny, książki cenzurowane …. Bez względu na to, jakie jest Twoje główne zainteresowanie, zawsze znajdziesz miliard innych rzeczy, które będą fruwać w twoim umyśle i może zmienić twoje życie.
Know Before You Go

Metro St Michel (4) Właściciel Un Regarde Moderne zmarł w 2016 r., A sklep został zamknięty w nieskończoność w listopadzie 2016 r.
Od sierpnia 2017 r. Sklep został ponownie otwarty, ale jest zamknięty na sierpniowe święta (jak większość Paryża).

Obrońca Czasu

Podczas gdy większość Quartier de l’Horloge lub Neighborhood of the Clock w Paryżu jest ponurym betonem, zmechanizowany czasomierz, do którego się nazywa, to oszałamiający automat o nazwie „Le Défenseur du temps” lub „Defender of Time”. . ”

Niestety, został zatrzymany od 1 lipca 2003 roku. Jednak kiedy był w akcji, był niesamowity, a nawet w stanie zamrożenia wciąż jest widowiskiem. Epicka scena człowieka kontra natura została stworzona przez francuskiego artystę Jacquesa Monestiera w 1979 roku. Na skalistym krajobrazie z mosiądzu, stali i złotego złocenia liści, metalowy człowiek z ogromnym mieczem zaangażowanym w bitwę ze smokiem, kogutem i krajem na godzinę, z wyjątkiem trzech porcji dnia, kiedy został zaatakowany przez wszystkie trzy. Zwierzęta przedstawiają odpowiednio ziemię, niebo i morze, a odgłosy poruszającej się ziemi, wiatru i fal brzmią dobrze w bitwach.

Podczas gdy człowiek zawsze wygrywał swoje walki ze zwierzętami, a czas szedł dalej, zmniejszyły się fundusze na zachowanie zegara. Pomimo renowacji w 1995 roku, teraz popadł w ruinę, jego metal się popękał, a jego piękne mechanizmy zamarzły. Jednak nadal istnieje zainteresowanie jego przywróceniem, jeśli pieniądze można znaleźć.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *