peron 9 3/4

Peron 9 3/4

Stacja Kings Cross pełni ważną rolę w bestsellerowej serii książek Wielkiej Brytanii.

Fani Harry’ego Pottera wiedzą: najlepszym sposobem na dotarcie do Hogwartu jest Hogwart Express, który sumiennie czeka na studentów prestiżowej szkoły magów na peronie 9 3/4 na początku każdego semestru. Osiągnięcie platformy jest oczywiście przygodą samą w sobie; magiczna krew i nerwy ze stali są wymagane, aby przejść przez coś, co wydaje się być solidną ceglaną barierą, tam, gdzie platforma znajduje się po drugiej stronie.

Szczegóły peronu 9 3/4 zostały upublicznione w 1997 roku przez Harry Pottera i Kamień Filozoficzny, debiutancką powieść popularnej serii o Harrym Potterze autorstwa J. K. Rowling. Stacja Kings Cross pojawiła się kilka razy w całej serii, służąc jako sceneria dla niektórych kluczowych momentów, a stacja była później używana jako miejsce filmowania w filmach o Harrym Potterze. Od kilku lat Kings Cross świętuje swoją rolę w ukochanych książkach za pomocą znacznika wskazującego położenie pernu 9 3/4, poniżej którego widoczny jest wózek bagażowy znikający w zaczarowanej barierze.

Jednak budowa na stacji Kings Cross trwała między 2005 a 2012 r. Sprawiła, że ​​magiczna platforma stała się jeszcze bardziej nieuchwytna niż zwykle, kilkakrotnie przetasowując znacznik i towarzyszący mu wózek w różne miejsca wokół stacji, w pewnym momencie sprowadzając ją do wnęki na zewnątrz. W 2012 roku ogłoszono, że atrakcja w końcu znalazła stałe miejsce zamieszkania w Nowym Jorku, odloty między peronami 9 i 10, dokładnie tam, gdzie można się tego spodziewać.

Ważne: dla mugoli bariera pozostaje dość solidna, a fanom Pottera nie należy próbować jej przekraczać.

Łatwo znaleźć na stacji King’s Cross, ale poświęć dużo czasu, jeśli chcesz poczekać w kolejce, by pozować z magicznym wózkiem, lub odwiedzić sąsiadujący sklep Harry’ego Pottera, szczególnie w sezonie turystycznym.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *