Piramida w Północnej Dakocie

Pozostałości wczesnej amerykańskiej próby obrony przeciwrakietowej.

Program ochrony Stanleya R. Mickelsona został opracowany w 1960 roku, aby zestrzelić nadchodzące rosyjskie międzykontynentalne pociski balistyczne.

Zbudowany kosztem sześciu miliardów dolarów w Nekoma w Północnej Dakocie, był to ogromny kompleks silosów rakietowych, gigantyczny system radarowy w kształcie piramidy i dziesiątki wystrzeliwanych silosów do pocisków ziemia-powietrze zakończonych głowicami termojądrowymi. Zawierał on stronę „radaru wstecznego rozpraszania” PAR, zaprojektowaną w celu śledzenia pocisków wystrzeliwanych z Rosji, które zestrzeliłoby nad Kanadą.

Jednak ze względu na koszty i obawy dotyczące zarówno jego skuteczności, jak i niebezpieczeństwa zdetonowania defensywnych głowic jądrowych nad przyjaznym terytorium, program został zamknięty, ponieważ działał tylko przez mniej niż trzy dni. Ogromne tunele zostały zalane. Dziś jest to muszla militarno-przemysłowa pośrodku niczego, albo słowami jednego pisarza, „pomnika strachu i ignorancji człowieka”.

Piramida znajduje się na obrzeżach niewielkiej osady Nekoma w Północnej Dakocie. W mieście jest mały sklep / restauracja i niewiele więcej. Najbliższa stacja benzynowa znajduje się w Langdon, około 11 kilometrów. Strona znajduje się 15 mil na południe od Kanady i 40 mil na zachód od granicy z Minnesota. Bramy są otwarte i możesz je odkrywać samodzielnie. Nie ma opłaty za wstęp ani żadnych materiałów dla turystów. Najbliższym miastem jest Langdon North Dakota, która znajduje się 11 mil na północ od Nekoma i 20 mil na zachód od radaru PAR w Concrete, ND. Langdon znajduje się na skrzyżowaniu dróg stanowych nr 1 i 5, około 15 mil na południe od Kanady i 40 mil na zachód od Minnesoty. Zobacz poniżej Google Earth i współrzędne długie / długie. Nie przegap Miss Sprintu, który wciąż stoi pośrodku parku Langdon!

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *