Przewodnik po Hiroszimie

Hiroshima jest w dużej mierze znana z powodu bomby atomowej, która została tu zrzucona, ale jest to miasto bogate w historię kultury z dużą ilością do zrobienia. Odwiedź jedno z wielu muzeów, weź udział w jednym z festiwali (nie przegap festiwalu ostryg w lutym!) I zjedz posiłek w jednym z 4000 barów i restauracji. Jest to piękne miasto, które odrodziło się znacznie od czasu swojej blizny po bombie. Miasto przypomina uroczyste wspomnienie z przeszłości, ale także jasną i pełną nadziei przyszłość. To obowiązkowe miasto w kraju.

Inne rzeczy do zobaczenia i zrobienia

(Kliknij tytuł, aby rozwinąć tekst)
1. Ciesz się Muzeum Sztuki Hiroszimy

Połowa dzieł sztuki należą do takich artystów jak Monet, Degas i Renoir, ale druga połowa pochodzi od japońskich artystów. To dobra mieszanka sztuki globalnej i lokalnej. Wstęp kosztuje 1000 JPY.
2. Odwiedź zamek Bitchu Matsuyama

Jest to nie tylko najwyższy zamek w Japonii, ale także jedyny pozostały oryginalny zamek w Japonii. Zamek został pierwotnie zbudowany na pobliskiej górze w 1240 r. Przez Akiba Shigenobu. Po zakończeniu okresu Edo zamek został częściowo zniszczony, a reszta została opuszczona i powoli popadała w ruinę. W 1929 r. Rozpoczęto prace konserwatorskie na zamku. Trzy sekcje zostały zapisane i nadal stoją do dziś. Wstęp wynosi 300 JPY.
3. Weź udział w festiwalu Oyster

Jeśli przejeżdżasz przez Hiroszimę w miesiącach zimowych, koniecznie sprawdź to zabawne i świąteczne wydarzenie. W tej części Japonii miejscowi jedzą dużo ostryg, a podczas festiwalu można cieszyć się ostrygami po obniżonej cenie. To w zasadzie festiwal świętujący, jak niesamowita jest ostryga.
4. Weź udział w festiwalu Sake

Przedmieścia Saijo słyną ze swoich browarów ze względu na sake, aw październiku mają roczną, boozową eksplozję. Za cenę wejścia uczestnicy mogą napić się sake z lokalnych browarów. Poza terenem festiwalowym dostępne są również wycieczki po browarach sake, a drewniane kubki sake są pamiątkami z wizyty. Bilety 1600 JPY z góry i 2100 na festiwalu.
5. Zobacz muzeum Mazdy

Centrala firmy Mazda znajduje się niedaleko Hiroshimy. Wycieczka jest obowiązkowa dla każdego fana motoryzacji, ale jeśli masz jakieś poważne pytania techniczne, powinieneś wybrać się na japońską wycieczkę i zabrać ze sobą swojego tłumacza, ponieważ na angielskiej trasie jest mniej szczegółów. Zostajesz zabrany do swojej fabryki Ujina i rzeczywistej linii montażowej, a zobaczysz niektóre z ich pojazdów koncepcyjnych. Wycieczka jest bezpłatna, ale należy ją rezerwować z wyprzedzeniem.
6. Zaangażuj się w Chuo Park

Znajdująca się w środku miasta, ta zielona przestrzeń jest domem dla zamku Hiroszima, świątyni Gokoku, kilku muzeów i wspaniałych ścieżek spacerowych i biegowych. Często rozgrywane są mecze piłki nożnej, piłki nożnej, a nawet frisbee i jest to świetne miejsce na piknik, jeśli pogoda jest ładna.
7. Weź udział w Festiwalu Kwiatów

To ważne wydarzenie w Hiroszimie, które odbywa się corocznie w pierwszy weekend maja. Istnieje szereg występów, od japońskich popowych zespołów i kombinacji jazzowych po komików i zespoły z Okinawy. Zawsze jest mnóstwo sprzedawców żywności i stoiska z nowymi rzemiosłami. Wejście jest za darmo.
8. Hiroshima City Manga Library

Jeśli jesteś w mandze, to to miejsce jest koniecznością. Podczas gdy zdecydowana większość mandze są w języku japońskim, mają one również wybór w języku angielskim. Wejście jest za darmo.
9. Złap przedstawienie w Teatrze Shimizu

Podczas gdy występy tutaj są tylko po japońsku, uczestnictwo w nich oferuje interesujące spojrzenie na kulturę japońską. Pokazy są zwykle oparte na klasycznych dramatach, z członkami obsady, którzy mają na sobie szalone kostiumy i wyszukany makijaż. Bilety działają około 2000 JPY.
10. Ciesz się dziką nocą

W Hiroszimie znajduje się wiele barów, ogródków piwnych i pubów o największej koncentracji w Nagarekawie. Możesz łatwo znaleźć low-key winiarnie i sake browary, lub kluby taneczne i salony. W tym mieście jest dużo studentów, więc jest mnóstwo taniego życia nocnego!
11. Odwiedź Fudoin

Ta XIV-wieczna świątynia jest jednym z nielicznych budynków w okolicy, które przetrwały wybuch atomowy. Jest to fajna przejażdżka rowerem poza miasto, choć można też po prostu wsiąść do autobusu.

Typowe koszty
Ceny hostelu – jest tylko kilka opcji w mieście, ale są one dobrej jakości. Oczekuj, że zapłacisz około 2500-3000 JPY za noc w akademiku. Privates zaczynają od około 6000 JPY. Wszystkie hostele mają bezpłatne WiFi, a przeważająca większość jest czysta i zadbana. W większości apartamentów znajduje się również zaplecze kuchenne. Podobną opcją do standardowego hostelu jest kafejka internetowa. Wiele kawiarni internetowych / mangowych można rezerwować co godzinę, ale nie wszystkie oferują łóżka. Możesz je znaleźć za jedyne 1500 JPY i zazwyczaj zawiera bezpłatne napoje i przekąski.

Niedrogie ceny hotelowe – noc w centralnie położonym hotelu wynosi około 6000 JPY za jednoosobową sypialnię. Niektóre hotele oferują niewielką zniżkę, jeśli zarezerwujesz z dużym wyprzedzeniem lub zatrzymasz się na kilka nocy, więc zarezerwuj wcześniej, jeśli możesz. Airbnb to kolejna świetna opcja budżetowa dla miasta, a wspólna kwatera kosztuje około 2,800 JPY za noc. Jeśli chcesz mieć prywatne mieszkanie lub dom, prawdopodobnie zapłacisz blisko 5000 JPY. Nie ma zbyt wielu dostępnych nieruchomości, więc koniecznie zarezerwuj wcześniej!

Średni koszt żywności – Jedząc, tanią drogą do wypróbowania Okonomiyaki (tradycyjnej lokalnej specjalności), która jest pikantnym naleśnikiem złożonym z jaj, mięsa i owoców morza. Gotujesz tak, jak lubisz, za 850 JPY. Kupowanie artykułów spożywczych kosztuje 3 700-4 900 JPY tygodniowo. Większość posiłków w restauracji kosztuje około 1850 JPY. Średniej wielkości restauracje mogą kosztować około 3720 JPY. Pociągi sushi kosztują około 125-620 JPY za sztukę. Fast food wynosi około 750 JPY, a tanie posiłki w sklepach typu convenience lub w sklepach 100-jenowych są jeszcze niższe, kosztują mniej niż 400 JPY za podstawowy pakowany posiłek.

Transport – bilety autobusowe i tramwajowe na terenie miasta to płaca opłata od 160-220 JPY, a karnety jednodniowy dostępne są za 600 JPY. Astram, miejski system metra, kursuje co kilka minut, od godziny 6 rano i od 200 do 500 JPY w zależności od odległości. Wszystkie główne linie kolejowe w okolicy przechodzą przez Hiroszimę, więc nie będziesz mieć trudności z połączeniem się z pobliskimi miastami.

Wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy

Spaceruj – Hiroszima jest bardzo chodząca. Jeśli jesteś w stanie, unikaj wydawania pieniędzy na transport i spacer. Nigdy nie znajdowałem odległości zbyt daleko i jest to dobry sposób na zobaczenie miasta.
Zjedz curry, ramen i donburi – Zasadniczo żyłem z tych podstawowych produktów podczas moich trzech tygodni w Japonii. Miski curry były tak tanie, jak 370 JPY na talerz. Donburi, miski z mięsem i ryżem, mają około 370-620 JPY. Ramen nigdy nie przekracza 870 JPY. Możesz także znaleźć tanie posiłki w sklepach z wygodami i sklepach 100 jenów. Nawet miejscowi je jedzą, więc jeśli masz ograniczony budżet, zechcesz się z nimi uporać.
Couchsurf – korzystanie z takich stron jak Couchsurfing, które pozwalają ci pozostać z mieszkańcami nie tylko zapewnia ci wolne miejsce, ale pozwala ci na interakcję i poznanie lokalnego życia. Postaraj się wcześniej zapytać – wskaźnik odpowiedzi nie zawsze jest dobry!
Spać w kafejce internetowej – jeśli przyjeżdżasz bardzo późno w nocy lub po prostu chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, spróbuj spać w kafejce internetowej. Podczas gdy spanie na krześle może nie być idealne (tylko niektóre mają łóżka) będziesz mieć dostęp do darmowych drinków i przekąsek. Możesz zarezerwować swój czas przez godzinę, przy stawkach tak niskich jak 1500 JPY za noc.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *