Przewodnik po Japonii

Choć jest bardzo droga, Japonia jest jednym z najbardziej niesamowitych, pięknych i przyjaznych krajów na świecie. Od tętniącego życiem Tokio i zenopodobnego Kioto aż po wyluzowane Okinawę i zimowe Hokkaido, Japonia to świat high-tech zmieszany z grzecznością i szacunkiem swojej przeszłości. Szczerze mówiąc, kocham Japonię. To było całe życie marzenie, aby tam pojechać i sprostać wszystkim moim oczekiwaniom. Japonia ma przepyszne jedzenie, majestatyczne świątynie i sanktuaria, ogrody zen, bujne parki narodowe i bogatą historyczną kulturę. To wspaniałe miejsce i chociaż może to być drogi kraj do odwiedzenia, istnieje wiele sposobów, aby uczynić ten kraj niedrogim. Nie denerwuj się cenami ani barierą językową. Nie pożałujesz swojej wizyty – to jeden z najbardziej niesamowitych krajów na świecie. Niech ten przewodnik pomoże ci zaplanować niedrogą wycieczkę do Japonii!

Typowe koszty
Zakwaterowanie – większość hosteli pobiera opłatę w wysokości od 2500 do 4000 JPY za noc w pokoju wieloosobowym. Hotele kapsułowe kosztują od 3000 do 5 500 JPY za mały pokoik (to naprawdę kapsuła). Jeśli szukasz prywatności, spodziewaj się zapłacić około 8 500 JPY za pokój dwuosobowy w hotelu ekonomicznym. Cena zakwaterowania w dużych miastach jest znacznie wyższa niż w przypadku podróży na uboczu (Okinawa, na przykład, jest o połowę tańsza od Tokio). Airbnb można znaleźć na całym wyspach, a ceny za wspólne pokoje wynoszą średnio 3 000 JPY za noc. Prywatne mieszkanie / dom zwykle wychodzi za 8 800 JPY. Jeśli szukasz bardziej unikalnego doświadczenia, rozważ pobyt w ryokanie, tradycyjnym japońskim łóżku i śniadaniu. Choć będą one droższe niż standardowy hotel, będzie to wyjątkowe i niezapomniane doświadczenie, ponieważ będziesz spać na matach tatami, tradycyjne śniadania i wiele więcej!

Jedzenie – w Japonii jest wiele tanich miejsc do jedzenia z makaronu ramen do makaronu miso i soba. Te opcje żywności wahają się od 250 do 1,250 JPY. Kupowanie artykułów spożywczych kosztuje 3,700-5,000 JPY tygodniowo. Większość posiłków w restauracji kosztuje około 2000 JPY. Średniej wielkości restauracje mogą kosztować około 4350 JPY. Koszt sushi kosztuje 125-620 JPY za sztukę. Fast food wynosi około 800 JPY. Można również znaleźć mnóstwo tanich posiłków i paczkowanych rzeczy w 7-Eleven (że miejscowi faktycznie jedzą!). Makaron, kulki ryżowe, tofu i pakowane sushi są dostępne tylko dla kilkuset jenów. Jeśli masz napięty budżet, 7-Eleven będzie Twoją „restauracją”.

Transport – Transport w Japonii jest niesamowicie drogi. Pociągi to najwygodniejszy, ale także najdroższy sposób podróżowania. Bilet kolejowy z Osaki do Tokio może kosztować około 20 000 JPY! Większość biletów miejskich metra kosztuje 125-250 JPY za jedną podróż. W większości dużych miast można kupić bilet jednodniowy, który daje nieograniczoną podróż przez 24 godziny za około 600-800 JPY w wybranych pociągach i autobusach. Bilety autobusowe między miastami kosztują około 2500 JPY. Rozważ zakup japońskiej kolejki, jeśli będziesz jeździć wieloma pociągami. JR przechodzi jako 1, 2 lub 3-tygodniowe karnety i daje ci możliwość darmowej podróży liniami JR. Jeśli planujesz odbyć podróż wirową, jest to najlepszy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Możesz teraz kupić Japan Rail Pass w Japonii. Choć bilet może być nawet o 20% tańszy, aby kupić online przed przyjazdem. Karnety są dostępne w następujących lokalizacjach: Sapporo, Sendai, Niigata, Tokio, Shinjuku, Jokohama, Nagoja, Osaka, Hiroszima, Takamatsu, Hakata, lotnisko New Chitose, lotnisko Narita, lotnisko Haneda i lotnisko Kansai. Jeśli masz ochotę na przygodę, możesz także podróżować autostopem. Podczas gdy prawie nie ma japońskiej wycieczki autostopem, wielu z nich jest bardziej niż szczęśliwa, gdy wybiera cudzoziemców. To dla nich szansa, aby ćwiczyć swój angielski i angażować się w nową kulturę, więc nie bój się wystrzegać kciuka!

Zajęcia – większość świątyń i muzeów jest dostępna za darmo, chociaż niektóre popularne atrakcje kosztują około 1 250 JPY. Świątynie w Kioto mogą kosztować do 620 JPY. Wiele miejskich parków jest darmowych, więc skorzystaj, kiedy możesz i spędź ten dzień. Możesz kupić bilety do miasta lub świątyni, które są ważne przez jeden dzień.

Wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy

Odwiedź bezpłatne atrakcje – z niezliczonymi muzeami, świątyniami, zabytkowymi dzielnicami i parkami Japonia jest pełna możliwości zanurzenia się w jej kulturze. Wiele krajowych parków i muzeów jest darmowych.
Zdobądź JR Pass – pociągi pociskowe w Japonii są absurdalnie drogie, ponieważ bilety w jedną stronę kosztują setki dolarów. Jeśli planujesz dużo podróżować po kraju, zdobądź JR Pass, która pozwala ci na nieograniczoną podróż pociągiem i zaoszczędzi ci mnóstwo pieniędzy. Jest sprzedawany w 7, 14 i 21-dniowych biletach. Pamiętaj, że można kupić tylko poza granicami kraju, więc pamiętaj, aby zaplanować z wyprzedzeniem!
Autobusem – autobusy są o wiele bardziej ekonomiczną opcją niż pociągi. Kosztują ułamek ceny, ale trwają o wiele dłużej. Na przykład dwugodzinna jazda pociskami z Tokio do Osaki staje się 10-godzinnym autobusem. Możesz zdobyć nieograniczoną liczbę japońskich karnetów za 29,100 JPY, przez 7 kolejnych dni podróży, ale jest to znacznie droższe niż korzystanie z autobusu. Podsumowując: jeśli masz czas, weź autobus.
Kupuj w sklepach 100 Yen (1 USD) – w Japonii jest wiele sklepów 100 jenów z ustalonymi posiłkami, artykułami spożywczymi, butelkami z wodą, kosmetykami i artykułami gospodarstwa domowego. Nazwy sklepów różnią się w zależności od regionu, więc zapytaj w recepcji hotelu / hostelu, gdzie znajduje się najbliższy.
Zjedz na 7-Eleven – 7-Eleven, Family Mart i inne sklepy z artykułami pierwszej potrzeby mają dużo gotowych posiłków (w tym kanapki, zupy, owoce i bardziej tradycyjne japońskie opcje) na 125-370 JPY, które sprawiają, że jest tani opcja obiadowa. Dodatkowo supermarkety mają również wiele zestawów posiłków po podobnych cenach.
Gotuj jedzenie – Hostele mają kuchnie, w których możesz gotować i obniżyć wydatki na jedzenie do mniej niż 745 JPY dziennie. Połączenie tego z zakupami w sklepach 100 Yen drastycznie obniży koszty żywności.
Zjedz curry, ramen i donburi – Zasadniczo żyłem tymi trzema pokarmami podczas moich trzech tygodni w Japonii. Miski curry były tak tanie, jak 370 JPY na talerz. Donburi, miski z mięsem i ryżem, mają około 500-620 JPY. Ramen nigdy nie przekracza 870 JPY. Są to najlepsze sposoby na zjedzenie tanich, pełnych posiłków w Japonii.
Pracuj dla swojego pokoju – Hostele w Japonii często pozwalają ci pracować w swoim pokoju. Spędzisz kilka godzin rano na sprzątaniu, a dostaniesz darmowe zakwaterowanie tak długo, jak pozwolą ci zostać. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, jeśli chcesz pozostać w tym samym obszarze przez jakiś czas.
Couchsurf – korzystanie z witryn gościnnych, takich jak Couchsurfing.com, które pozwalają ci pozostać z mieszkańcami, zapewnia nie tylko bezpłatne miejsce pobytu, ale pozwala także na interakcję i poznanie lokalnego życia. Postaraj się wcześniej zapytać – wskaźnik odpowiedzi nie jest zbyt dobry!
Kupuj jedzenie w nocy – po 20.00 supermarkety dyskontują swoją świeżą żywność, ponieważ muszą się jej pozbyć (przez prawo). Jeśli kupujesz jedzenie po godzinie 20, możesz zaoszczędzić nawet do 50% na prawie wszystko, co świeże.
Hitchhike – Japonia jest jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie, a wielu mieszkańców jest ciekawych, aby poderwać zagranicznych gości. Autostop nie jest tak naprawdę praktykowany przez miejscowych, więc będziesz wyróżniać się jako turysta, który zwiększy twoje szanse na znalezienie jazdy.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *