Przewodnik po Kioto

Kioto jest jednym z najpiękniejszych miejsc w całej Japonii. Otoczony górami, ma niezliczone ogrody zen, świątynie i posągi, a także niekończące się zakupy i kilka naprawdę świetnych potraw. Uwielbiałem wędrować po Kioto, wchodząc do świątyni po świątyni, widząc szeroki wachlarz ogrodów i spacerując po bambusowym lesie. Kioto dostaje dużo szumu (kiedyś była stolicą Japonii), ale okazało się, że spełnił wszystkie moje oczekiwania. Poza zabytkowymi japońskimi świątyniami znajduje się tętniące życiem nocne życie i restauracja. Szczerze mówiąc, mogłem mieszkać w Kioto, bardzo mi się podobało.

Inne rzeczy do zobaczenia i zrobienia

(Kliknij tytuł, aby rozwinąć tekst)
1. Zwiedzanie zamku Nijo

Budynek pałacu powstał w 1603 roku i zasłynął ze względu na swoją odrębną architekturę. Teraz jest popularną atrakcją turystyczną, dlatego najlepiej przyjść wcześnie rano przed tłumem. To piękny zamek i warte uwagi miejsce na kilka godzin. Opłata za wstęp wynosi 600 JPY.
2. Odwiedź Park Pałacu Cesarskiego w Kioto

W pałacu mieszkała niegdyś cesarska rodzina i szlachta. Znajduje się w centrum miasta, a wstęp jest bezpłatny.
3. Spaceruj po Higashiyamie

Popołudniu spędzimy na wschodnim brzegu rzeki Kamo i spacerując historycznymi uliczkami i dzielnicami. Koniecznie odwiedź świątynię Yasaka i herbaciarnię lub dwie.
4. Odwiedź świątynię Ryoan-ji

Trudno nie być w Kioto, nie widząc ogrodu zen, a to jest jedno z najlepszych w jego niezwykłym skalnym ogrodzie. Dostań się tu wcześnie przed tłumem i spróbuj rozszyfrować przesłanie formacji skalnych. Wstęp wynosi 500 JPY.
5. Wędruj wśród śliwkowych kwiatów

Jeśli odwiedzasz Kioto od połowy lutego do połowy marca, będziesz miał okazję zobaczyć kwiaty śliwy. Chociaż nie są tak znane jak japońskie kwiaty wiśni, stanowią doskonałą alternatywę. Dwa miejsca, w których można je znaleźć to Kitano Tenmangu i Ogrody Botaniczne w Kioto, które znajdują się w północnym Kioto. Wstęp do Kitano Tenmangu wynosi 600 JPY, natomiast wstęp do ogrodu botanicznego wynosi 200 JPY.
6. Spróbuj tradycyjnych japońskich słodyczy

Kioto jest wspaniałym miastem do spróbowania jednego z najbardziej unikalnych japońskich przysmaków – mochi. Wykonane z tłuczonego ryżu, są liczne rodzaje słodkich przysmaków przygotowanych na świeżo w mieście. Mają bardzo wyraźną teksturę, więc nie wszyscy będą cieszyć się galaretowatymi plamami, ale robią ciekawe pamiątki, więc spróbuj!
7. Wybierz się na wycieczkę do Nara

Stolica Japonii z lat 710-784, Nara była centrum japońskiej kultury, sztuki i rzemiosła. Obecnie znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. To 45 minut od Kioto pociągiem i sprawia, że ​​na wycieczkę. Pamiętaj, aby odwiedzić największy na świecie drewniany budynek, Todai-ji. Bilety kosztują od 620-1130 JPY, w jedną stronę (jednak za darmo z biletem JR).
8. Medytuj

Jeśli masz problemy z uspokojeniem umysłu, spaniem w nocy lub częstymi bólami głowy, medytacja może być rozwiązaniem dla ciebie. Medytacja jest ważną tradycją wśród Japończyków, szczególnie wśród buddystów. Wypróbowanie swoich sprawdzonych technik może dać ci lepsze zrozumienie ludzi tutaj, a może po prostu zapewnić ci trochę spokoju i jasności.
9. Międzynarodowe Muzeum Mangi w Kioto

Dla entuzjastów sztuki i frajerów w tym muzeum znajduje się kolekcja ponad 300 000 mang. Istnieje wiele eksponatów podkreślających ewolucję sztuki mangi na przestrzeni lat, a także warsztaty instruktażowe, z portretem mangowym, karykaturzystami pod ręką. Wstęp wynosi 800 JPY dla dorosłych, 300 JPY dla studentów.
10. Odpręż się w onsen

W Kioto znajduje się ponad 140 łaźni (onsen), które wspierają tradycję sięgającą wczesnego średniowiecza. Oddzielone ze względu na płeć domy kąpielowe to świetny sposób na relaks i zanurzenie się w bardziej unikalnych aspektach kultury japońskiej. Pamiętaj tylko, że niektórzy użytkownicy onsen nie mogą odwiedzać osób z tatuażami, więc koniecznie sprawdź to przed przyjazdem. Spodziewaj się zapłacić około 1000 za tanie domy kąpielowe.
11. Zjedz na rynku Nishiki

Prawie każde większe miasto na świecie ma lokalny rynek, a Kioto nie jest wyjątkiem. Nishiki Ichiba jest gospodarzem niesamowitego wyboru lokalnych owoców i warzyw, a także wszystkich „nieznanych składników” występujących w kuchni japońskiej. Uliczne jedzenie tutaj jest pyszne i jest wiele miejsc do siedzenia i ludzie oglądają.
12. Idź pieszo

Wzgórza Kioto są wspaniałym miejscem do uprawiania turystyki pieszej, idealnej na ucieczkę w naturę i spędzanie czasu poza atmosferą miasta. Na wzgórzach znajduje się wiele buddyjskich świątyń i kompleksów, które umożliwiają wspaniałe zwiedzanie.
13. Ciesz się życiem nocnym

Kioto oferuje szeroki wybór napojów, a większość z nich znajduje się w tym samym obszarze (centrum Kioto, okolice Kiyamachi). Nie będzie Ci trudno znaleźć lokalny bar, aby napić się drinka, więc pamiętaj, aby wędrować po okolicy i polować na wybrany przez ciebie bar. Poza barami miasto nie jest znane ze sceny klubowej, więc nie będziesz miał wiele możliwości, jeśli chodzi o taniec.
14. Różdżka

Typowe koszty
Ceny hostelu – hostel w Kioto kosztuje od 2000-4 000 JPY za noc w pokoju wieloosobowym. Wiele hosteli znajduje się w odległości 10 minut spacerem od stacji Kyoto, mają do dyspozycji bezpłatne WiFi, kuchnię, a niektóre oferują prywatne tarasy. Pokoje prywatne nie są tak powszechne, a konkurencyjne ceny tanich hoteli i Airbnb. Jeśli chcesz prywatności, lepiej jest zarezerwować hotel lub wynająć mieszkanie w Airbnb.

Niedrogie ceny w hotelach – za około 8500 JPY lub nieco mniej, można dostać ładny, niedrogi hotel z bezpłatnym WiFi i wszystkimi innymi standardowymi udogodnieniami. Airbnb jest również opcją, a wspólne zakwaterowanie kosztuje około 2700 JPY za noc. Prywatny dom lub mieszkanie wynajmowane jest za bliższe 8 000 JPY za noc.

Średni koszt żywności – jedzenie poza domem może zabrać pieniądze, jeśli nie jesteś ostrożny. Na szczęście nie wszystkie restauracje są drogie, aw Kioto jest wiele tanich restauracji serwujących ramen, tempurę i sushi. Miski curry są tak tanie jak 340 JPY na talerz. Donburi, miski z mięsem i ryżem, mają około 500-620 JPY. Ramen nigdy nie jest większy niż 865 JPY. Artykuły spożywcze nie są tak tanie, jak można by się spodziewać, i będą kosztować około 8 700 JPY na tydzień. Większość restauracji z obsługą stołową kosztuje od 1,240 do 4 480 JPY. Jeśli masz napięty budżet, weź trochę jedzenia w sklepach wielobranżowych. Kulki ryżowe, ramen i inne wstępnie pakowane produkty kosztują zaledwie 200 JPY. Nigdy nie dotrzesz daleko od 7/11, Family Mart, czy Lawson!

Transport – najprostszym sposobem poruszania się po mieście jest autobus. Zaczyna się od 230 JPY za jedną jazdę lub 500 JPY za całodniową przepustkę. Możesz także skorzystać z metra, które oferuje dwa główne pociągi – linie Karasuma i Tozai – a ceny biletów zaczynają się od 210 JPY. Jest to także świetne miasto do zwiedzania rowerem, a całodniowa wypożyczalnia rowerów kosztuje około 1500 JPY.

Wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy

Zjedz curry, ramen i donburi – miseczki Curry są tak tanie jak 370 JPY na talerz. Donburi, miski z mięsem i ryżem, mają około 500-620 JPY. Ramen nigdy nie jest większy niż 865 JPY. Główny dworzec kolejowy ma wiele takich restauracji, więc jeśli nie jesteś pewien, gdzie iść, zjedz tutaj! Można również znaleźć wiele tanich, pakowanych artykułów spożywczych we wszystkich głównych sklepach.
Zdobądź przepustkę świątynną – za 3.800 JPY możesz dostać dwudniową przepustkę, która daje zniżki na wiele świątyń i zapewnia bezpłatny transport publiczny. Jeśli planujesz zobaczyć wiele świątyń (niektóre z nich są bardzo daleko od siebie), zdobądź ten przepustek. Miasto jest zbyt duże, aby chodzić, więc będziesz uczyć się autobusu.
Trzymaj się pociągów sushi – sushi w Kioto jest bardzo drogie. Jeśli potrzebujesz poprawki, trzymaj się pociągów sushi po mieście. Stacja kolejowa ma bardzo dobry, który nie będzie Cię kosztować 6200 JPY, że większość restauracji będzie cię kosztować, choć zwykle jest długie oczekiwanie.
Wypożyczyć rower – W Kioto jest wiele miejsc, w których można wypożyczyć rower, w tym wiele hosteli. Jest to tani i łatwy sposób na poznanie miasta, a także dostaniesz o wiele lepsze wrażenia z tego miejsca! Wiele hosteli wynajmuje rowery, a także wiele wypożyczalni. Spodziewaj się zapłacić około 1500 JPY za dzień.
Couchsurf – Jeśli masz napięty budżet, pomyśl o Couchsurfing (lub podobnych hotelach gościnnych). Tylko pamiętaj o wcześniejszym skontaktowaniu się z gospodarzami – w Kioto jest wielu turystów, a wskaźnik odpowiedzi w Japonii jest niewielki.
Kupuj w sklepach 100 Yen (1 USD) – w Kioto jest wiele sklepów ze 100 JPY z ustalonymi posiłkami, przekąskami, napojami, kosmetykami i innymi przedmiotami z końcówkami kursów. Nazwy sklepów różnią się w zależności od regionu, więc zapytaj w recepcji hotelu / hostelu, gdzie znajduje się najbliższy.
Karta zwiedzania w Kioto – jeśli planujesz dużo podróżować komunikacją miejską, rozważ otrzymanie tej karty. jednodniowe karnety to 1200 JPY dla dorosłych (600 JPY dla dzieci) i nieograniczone możliwości podróżowania zarówno metrem, jak i autobusami miejskimi. Dwudniowe karnety są dostępne za 2000 JPY (1000 JPY dla dzieci), ale muszą być używane przez dwa kolejne dni.
The Traffica Kyoto Card – ta karta przedpłacona oferuje 10% zniżki na transport publiczny (autobus i metro) w obrębie miasta. Możesz go załadować 1000 lub 3000 JPY, jednak jeśli nie wykorzystasz wszystkich pieniędzy na karcie, nie możesz go odzyskać, więc otrzymasz kartę, jeśli wiesz, że wydasz wszystko.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *