Przewodnik po Parku Narodowym Cuyahoga Valley w pobliżu Cleveland w stanie Ohio

Mniej niż 50 lat temu Park Narodowy Cuyahoga Valley był rozległą społecznością gospodarstw rolnych i małych fabryk w Dolinie Cuyahoga. Dzięki swojemu naturalnemu pięknu, intrygującej faunie i florze oraz niezwykłej historii odnawiania siedlisk, w 2000 roku został zwieńczony Parkiem Narodowym. Dziś jest jednym z zaledwie dwóch parków narodowych w regionie Wielkich Jezior w USA i przystanią dla dzikiej przyrody jak bieliki, sarny i bobry.

Park jest łatwo dostępny, zaledwie 20 minut jazdy od Downtown Cleveland i znajduje się w pobliżu miasta Akron.

Burzliwa historia Doliny Cuyahoga

Na początku XIX wieku granica amerykańska była mozaiką niezależnych narodów indiańskich i europejskich osadników. Niektórzy osadnicy udali się na zachód w poszukiwaniu żyznych gruntów rolnych i znaleźli drogę do Doliny Cuyahoga, ale bez realnego sposobu na eksport towarów, walczyli o samowystarczalność.

Tak więc mieszkańcy rozpoczęli budowę kanału Ohio & Erie, sztucznego rowu, który prowadził z Cleveland do Akron i połączony z rzeką Ohio. Przez dziesięciolecia kanał był dobrze prosperującym szlakiem handlowym i popularnym miejscem rekreacyjnym. Niestety, po wojnie secesyjnej wydatki na kanał zaczęły przerastać dochody, aw 1913 r. Poważna powódź uszkodziła kanał nie do naprawienia.

W latach 60. wzrost urbanizacji, odpadów przemysłowych i ścieków spowodował degradację środowiska. Uczestnicy kampanii skutecznie zjednoczyli prezydenta Geralda Forda, aby podpisał projekt ustawy o ustanowieniu Narodowego Obszaru Rekreacyjnego Cuyahoga Valley w 1974 r. Oczyszczenie parku rozpoczęto w 1987 r., Aż stał się parkiem narodowym.

Szlakiem Towpath

Podczas gdy kanał został przekazany do historii, odwiedzający park mogą podążać jego ścieżką wzdłuż 87-kilometrowego Szlaku Towpath. Różne jego części są dostępne dla turystów pieszych, rowerzystów i jeźdźców konnych – rowery można wypożyczyć w Century Cycles w mieście Peninsula. Możesz także uczestniczyć w programach prowadzonych przez rangerów, aby dowiedzieć się więcej o parku i jego dzikiej przyrodzie.

Szlak Towpath prowadzi przez gęste lasy i porośnięte kwiatami pastwiska, oferując okazjonalne przebłyski rzeki Cuyahoga.

Polecamy piesze wędrówki szlakiem Towpath od centrum turystycznego Boston Store do Stanford House. Stąd idź wzdłuż 1,5-kilometrowego Szlaku Stanforda łagodnym pochyleniem przez drzewa, gdzie wirują wiewiórki, a światło słoneczne rzuca piękny pstrokaty blask na leśną podłogę.

Jednym z bardziej niezwykłych stworzeń, które zauważyliśmy, są owłosione mszyce, które przylgnęły do ​​drzew w setkach i przypominają małe kępki waty.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *