Przewodnik turystyczny: 24 godziny w Amsterdamie

Odwiedź szczytowe budynki Amsterdamu, eleganckie muzea i kanały, atmosferyczne dzielnice, pyszne rynki i osławioną Dzielnicę Czerwonych Latarni.

Aby naprawdę zanurzyć się w życiu Amsterdamu, najlepiej docenić zarówno przyjemności dnia, jak i zabawę nocy, aby zrozumieć, co sprawia, że ​​holenderski tykot.

W dzień miasto kusi imponującymi budynkami, eleganckimi muzeami i kanałami, atmosferycznymi dzielnicami, pysznymi rynkami i swobodnym stylem życia. Nocą holenderska stolica może nabrać innego klimatu, ponieważ osławiona dzielnica czerwonych świateł wydobywa – szowinistowskich członków społeczeństwa.
Musi zostać

Centralnie położony hotel Dylan w samym sercu dzielnicy handlowej The Nine Streets i 10 minut od muzeów nadal pozostaje dyskretny. Do dyspozycji są luksusowe meble, modny bar i restauracja wyróżniona gwiazdką Michelin. Możesz cieszyć się kawą na świeżym powietrzu na wewnętrznym dziedzińcu, w otoczeniu najlepszych, jakie oferuje Amsterdam.

Muszę jeść

Amsterdam był znany jako jedna z stołecznych stolic Europy, słynie ze standardowego mięsa i dwóch warzyw. Jednak przekształcenie portu w elegancką i tętniącą życiem dzielnicę w połączeniu z eksplozją restauracji spowodowało, że nowe życie stało się bardzo stateczną sceną.

Intrygujące (i regionalne) opcje można znaleźć w restauracji Greetje, gdzie tradycyjne holenderskie przysmaki są zawsze w menu, w tym smakowite terriny i świeże dania rybne. Marynowana wołowina?

Najważniejsza wskazówka: Holendrzy mają tendencję do wczesnego spożywania posiłków, a wiele restauracji jest zamykanych o 22.00, więc pamiętaj, aby nie wychodzić zbyt późno, kiedy wychodzisz na miasto.
Musisz odwiedzić

Dom Anny Frank jest koniecznością, aby dowiedzieć się o przejmującej historii młodej dziewczyny żydowskiej, która napisała swój słynny pamiętnik podczas ukrywania się na strychu przed nazistami. Zarezerwuj online, a będziesz miał przydzielony przedział czasowy i tym samym unikaj długich kolejek: 9,50 € za osobę dorosłą.

Udaj się na plac Museumplein, by zobaczyć więcej kultury. Budynek Rijksmuseum jest równie rewelacyjny jak arcydzieła, w których mieszka, takie jak Vermeer i Rembrandt. Wstęp kosztuje 17,50 €, ale zarezerwuj online, aby uniknąć kolejek – i zostań na chwilę, aby uzyskać pełną wartość wpisowego.

Obok znajduje się Muzeum Van Gogha, w którym prezentowane są największe hity Van Gogha, podobnie jak historia jego oblężonego życia. Wstęp kosztuje 17 €.

Dzielnica Amsterdamu znana, ale musi zobaczyć ofertę kulturalną, jest filią słynnego rosyjskiego muzeum Hermitage. Otwarty w 2009 roku, jest teraz klejnotem przestrzeni położonej nad brzegiem rzeki Amstel w odrestaurowanym budynku z XVII wieku. Eksponaty obejmują Holenderskich Mistrzów z Ermitażu, Portretowej Galerii Złotego Wieku i Nowych Mistrzów z niesamowitymi kolekcjami impresjonistów, w tym pracami Renoira, Moneta, Gauguina i wielu innych. Zarezerwuj online i unikaj kolejek: od 10,00 € za osobę dorosłą.

Musi zdobyć

Jedną z najlepszych okazji w mieście jest Karta Muzeum Amsterdamu dla turystów, która obejmuje bilety na skip-the-line do Muzeum Van Gogha, Rijksmuseum, Canal Cruise, 2-drożny transfer z lotniska pociągiem + 20% zniżki na najlepsze muzea / atrakcje, takie jak jako Stedelijk Museum, Hermitage, Heineken Experience, Madame Tussauds.

Musisz zbadać

Amsterdam jest kulturowym tyglem, najlepiej reprezentowanym przez melanż ludzi, którzy nazywają sąsiedztwo domem „De Pijp”. Głównym rynkiem tej gminy jest Albert Cuyp Market położony przy Albert Cuypstraat pomiędzy Ferdinand Bolstraat i Van Woustraat na południe od browaru Heineken. Tutaj znajdziesz jedne z najlepszych przykładów holenderskich serów, świeże „stroopwafels” (gofry z gorącym karmelem) i inne rodzime przysmaki schowane obok indonezyjskich smakołyków i specjałów z Surinamu i holenderskich Antyli. Idź na początku dnia dla największej selekcji.

Amsterdam jest określany przez kanały i być może jeden z najlepszych spacerów wzdłuż XVII-wiecznych wielkich kanałów Grachtengordel („Canal Belt”) – Herengracht, Keizersgracht i Prinsengracht są koniecznością.
Musisz robić zakupy

Delftware, produkowane w miejscowości Delft położonej na południe od Amsterdamu, jest najbardziej cenioną pamiątką, którą można przywieźć z powrotem do domu. Popularna w XVI wieku ceramika Delft wyróżnia się niebiesko-białą glazurą. Tylko kilka garnków może twierdzić, że produkuje prawdziwe Delftware, chociaż znajdziesz wiele tanich wersji podróbek w mieście.

Idź do Jorrita Heinena, aby znaleźć prawdziwą ofertę, ale bądź gotów za to zapłacić. Tradycyjne wazony tulipanowe zaczynają się od około 100 € za seryjnie produkowaną wersję sięgającą tysięcy w przypadku ręcznie malowanych okazów.

Aby uzyskać coś bardziej przystępnego, przejdź do Bloemenmarkt (targ kwiatowy) w Singel między Muntplein i Königsplein, aby zebrać mnóstwo cebulek tulipanów w kolorach i stylach, które sprawią, że Twój ogród pop.

Lub pop przez Albert Cuypmarkt na wszelkiego rodzaju straganach sprzedaży bric-a-brac i lokalnych przekąsek. Do stylowych zakupów jest mnóstwo uliczek zwanych Nine Streets obszytych butikami sprzedającymi unikatowe lub ekscentryczne ubrania i sprzęt – to idealne miejsce na kupowanie prezentów.
Musisz zobaczyć widok

Najlepszym sposobem, aby zobaczyć Amsterdam nie jest z góry – ale z poziomu morza. Miasto zostało zbudowane wokół kanałów, więc rejs statkiem jest doskonałym sposobem, aby zobaczyć zabytki i podziwiać architektoniczny splendor Amsterdamu. Jest mnóstwo firm, które oferują trasy. Jednym z najlepszych jest Amsterdam Canal Cruises, który zapewnia wycieczki co pół godziny od molo naprzeciwko browaru Heineken.
Musi namalować miasto na czerwono

Jednak jeśli spojrzysz na prostytucję, raczej nie będziesz unikał Dzielnicy Czerwonych Latarni, jeśli zwiedzasz miasto. Znajduje się w średniowiecznym centrum miasta i oglądanie kobiet w witrynach sklepowych jest fascynującym doświadczeniem. Aby dowiedzieć się o prostytucji w Amsterdamie, weź udział w Red Light Tour w Centrum Informacji Prostytucyjnej (koszt 1h30 to 17,50 €).

Nawiasem mówiąc: Amsterdam ma raczej akceptującą postawę wobec palenia marihuany, a rzeczy są powszechnie dostępne w kawiarniach. Nie są trudne do znalezienia – wystarczy podążać za nosem. Ostrzegamy jednak, że hashowe ciasteczka (zapiekane z konopiami indyjskimi) są potężne, a niewtajemniczeni dobrze radzą sobie z tym.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *