Przewodnik turystyczny po Białorusi

Białoruś to idealne miejsce na krótką przerwę od codzienności. Spędź dzień lub dwa w tętniącej życiem stolicy Białorusi, Mińsku i sprawdź muzea, restauracje i nocne życie. Ale potem przejdź do bajkowych zamków słynnej rodziny Radziwiłłów i okolicznych zaklętych lasów.

Może znasz to jako Białoruś, ale to jest passé. Zamiast tego, odwołaj się do tego byłego Związku Radzieckiego jako Białorusi, nazwy, która znika z języka równie łatwo jak obecnie. Ten autorytarny cel, nazwany „ostatnią dyktaturą w Europie”, otwiera teraz swoje drzwi 26 lat po upadku żelaznej kurtyny (upadł w 1991 r.), Który okrył ją tajemnicą i tajemnicą. W końcu Białoruś wychodzi z zimna.

Zobacz również: https://dobretabletki.pl/slimetrol/

Pięciodniowe zniesienie wiz dla turystów na Białoruś

Program zwolnienia z obowiązku wizowego wprowadzony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w lutym 2017 r. Oferuje ruch bezwizowy dla obywateli 80 krajów, w tym Wielkiej Brytanii. Zniesienie obowiązku wizowego obejmuje pobyt pięciodniowy, o ile pasażerowie wjeżdżają na lotnisko krajowe w Mińsku (znane również jako Mińsk-2). Polityka otwartych drzwi dla podróżnych sprawia, że ​​wkroczenie do kraju – niegdyś praca z miłością – staje się procesem bezproblemowym. Krótko mówiąc, Białoruś chce pobudzić turystykę.

O Białorusi

Ten śródlądowy kraj, na 80,151 mil kwadratowych (207,591 km2) jest wielkości dwóch sąsiadów – Litwy i Łotwy. Obejmuje ją również trzy kolejne kraje: Polska, Rosja i Ukraina. To współczesny kraj, który wciąż ma echa przeszłości widoczne na szerokich ulicach iw swojej architekturze, która powstała w stylu stalinowskiego imperium. Jest dobry standard życia i dobrze przemyślana infrastruktura, co oznacza, że ​​poruszanie się jest łatwe.

Istnieją cztery parki narodowe: Narochansky, Pripyatsky, Belovezhskaya Pushcha i Braslav Lakes, a także dwa rezerwaty: Berezinsky Biosfera Reserve i Poleski Państwowy Radio ekologiczne. 700 000 hektarów lasów, bagien i jezior działa oczyszczająco na powietrze, dzięki czemu można swobodnie oddychać.

Z pewnością spodoba się weekendowiczom, miłośnikom miasta, miłośnikom przyrody, wędrowcom, wędkarzom i obserwatorom ptaków.

Białoruś na pięć dni

Białoruś to idealna krótka przerwa. Spędź dzień lub dwa w tętniącej życiem stolicy Białorusi, Mińsku i sprawdź muzea, restauracje i nocne życie. Ale potem przejdź do bajkowych zamków słynnej rodziny Radziwiłłów i okolicznych zaklętych lasów. Koniecznie odwiedź Park Narodowy Puszcza Białowieska i Twierdzę Brześć – miejsce związane z II wojną światową.

Nawiasem mówiąc, jeśli przekroczysz granicę z Brześcia i Grodna, możesz pozostać na tych terenach przez maksymalnie 10 dni.

Nocleg

Zostań na pustyni i spróbuj swoich sił w domowej kuchni. To ogromna wartość na poziomie 77 euro. Pokój w hotelu w leśnej okolicy, niedaleko stolicy, wyznaczyłby ci około 33 euro. Podobnie jak noc spędzona w Parku Narodowym Puszcza Białowieska, najstarszym i największym lesie w Europie.
Co kupić

Jeśli masz ochotę na słodycze, rozważ zakup ich naturalnego miodu, skondensowanego mleka, żurawiny w cukrze, piwo żytnie i czekoladę, a także zefir – rodzaj miękkiej słodyczy. Wszystkie te są popularne na Białorusi.
Waluta

Lokalną walutą jest rubel białoruski, a wymiana walut i euro jest łatwa. Funt szterling nie jest na radarze i trudno go wymienić. Możesz oczywiście zapłacić kartą kredytową lub debetową i możesz użyć swojego plastiku w bankomatach, aby wypłacić gotówkę. WSKAZÓWKA: poinformuj swojego dostawcę karty kredytowej o swojej podróży do Białorusi.

Aby uzyskać więcej informacji o Białorusi, w tym o zakwaterowaniu, wycieczkach i transferze, odwiedź VETLIVA.COM, wielofunkcyjny serwis rezerwacji online zawierający katalog celów podróży, hoteli, wycieczek, sanatoriów, ekowiosek i parków narodowych Białorusi.

Może Ciebie również zainteresować: https://slapik.pl/

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *