Przewodnik turystyczny po Tel Avivie w Izraelu – co warto zobaczyć i zrobić

Przeciwstawiam się nudzić podczas krótkiej przerwy w Tel Awiwie. Atmosfera o wysokiej liczbie oktanowej jest prawie namacalna i zachęca do spaceru ulicami miasta i zwiedzania. Zrób to, a zobaczysz, że jest to nastrojowe miasto: piękne plaże otoczone wysokimi hotelami i otoczone błękitnym morzem Śródziemnym i fantastycznie piękna promenada. Jednak droga lub dwa budynki w głębi lądu wymagają trochę miłości, a jednak panuje klimat.

W centrum handlowym wysokie budynki wyglądają jak nowojorskie mini-me, podczas gdy antyczny port w Jaffie na południu emanuje urokiem w żółtej, kamiennej architekturze i krętych, pagórkowatych uliczkach.

Poza tym są muzea, targi, sklepy, a przede wszystkim rewelacyjna scena z jedzeniem. To miasto ma wszystko i, co niewiarygodne, wszystko zapakowane w kompaktową powierzchnię zaledwie 52 km² (około 20 mil).
Sprawdź plaże

Zgarnij swoje filip-flopy, ponieważ Tel Aviv to nadmorskie miasto z Tayelet (promenadą), które obejmuje wspaniały odcinek 12 miękkich piaszczystych plaż, z których każdy ma swoją własną, choć nieco nieugiętą osobowość.

Metzizim na północy to wspaniała rodzinna plaża z płytkimi wodami i strażnikiem życia. Następuje plaża religijna z przydzielonymi dniami dla mężczyzn i kobiet.

Dalej wzdłuż plaży znajduje się gejowska plaża naprzeciwko hotelu Hilton, tuż obok Independence Park. Stało się modnym hotspotem ze względu na zabawną atmosferę. Podczas Pride Week jest to najbardziej ruchliwe miejsce w mieście.

Trzy popularne plaże Gordon, Frishman i Borashov pokrywają centralny odcinek, a miejscowi i turyści spędzają czas grając w matkot (paddleball).

Plaża Guela ma własną salę na świeżym powietrzu, podczas gdy dziwacznie, plaża Drum to miejsce, gdzie każdy może pojawić się w weekend i pobić się na perkusji.

Rozciąganie kończy się plażą dla psów, a następnie Alma (domem dla wspaniałej restauracji Manta Ray) i plażami Jaffa na południu miasta, które uwielbiają surferzy, ponieważ nie ma falowników, co oznacza ogromne fale w wietrzny dzień.
Rynki
Shuk HaCarmel – Carmel Market

Och, radość z tętniącego życiem rynku i Carmel Market jest właśnie taka. Jest tam od 1920 roku, kiedy to był tylko skromnym jemeńskim rynkiem, ale dziś jest kolorowy, aromatyczny, hałaśliwy i jest miejscem do kupowania wszelkiego rodzaju bric-a-brac i żywności, takich jak lokalne warzywa, orzechy, owoce, daktyle, chałwa – słodkie, kruche, gęste, oparte na tahini cukierki – i uliczne jedzenie.

Podnieś bulgur z Kuba (popękana pszenica i mielona cebula) lub ostre cygaro z wołowiny, aby zjeść w drodze, ale zaoszczędź miejsce dla restauracji Humus przy ulicy HaCarmel 11. Łatwo jest przeoczyć, więc miej oko na drzwi otoczone judaistycznym tekstem hebrajskim za kilkoma sprzedawcami owoców. Idź prosto do lady i wskaż, co chcesz na talerzu z próchnicy; marynaty, gotowane jajko, cebule, tego rodzaju rzeczy, a dostaniesz świeżo zrobiony pitta, żeby się zanurzył.
Shuk HaPishpishim – Pchli targ Jaffy

Tutaj znajdują się producenci dywanów, restauratorzy mebli, szewcy, jednoosobowi producenci biżuterii i towary używane, a także uliczki pełne urzekających, kolorowych i błyszczących bliskowschodnich pamiątek.
Nahalat Binyamin Craft Market

Talent jest niesamowity, a odejście z bibelotem lub grafiką będzie trudne. Wyposażenie, sztuka, ceramika, biżuteria, prezenty, fotografia i przedmioty, które nie odpowiadają opisowi, wszystkie stworzone przez indywidualnych lokalnych rzemieślników.
Kompleks Sarona

Sarona Complex to nowy chłopak na bloku. Otacza to odrestaurowaną wioskę Templariuszy zbudowaną w 1871 roku na tym, co zaczęło się jako bagnista ziemia kupiona od greckiego klasztoru. Istnieje kilka uroczych, dwupiętrowych budynków z okiennicami i dachówkami, kilkoma nowymi punktami sprzedaży, wokół brukowanych placów i pięknym lilly stawem. Istnieje również ogromny rynek wewnętrzny, którego 8700 metrów kwadratowych jest wypełnionych 91 sklepami, straganami i restauracjami – kulinarnym kompleksem, jeśli chcesz.

Warto zwiedzić pobliskie tunele templariuszy, które łączyły dwie wiejskie winnice. Kiedy templariusze wyszli, tunele zostały wykorzystane do rekonstrukcji „skradzionych” samolotów w dni przed stanem. Wojownicy lotnictwa zdemontowali, przemycili, odnowili i zmontowali 15 samolotów, które były używane przed i podczas Wojny o Niepodległość. Można powiedzieć, że był to początek armii izraelskiej.
Muzeum Tel Awiwu

Choć istnieje kilka naprawdę wartych zachodu muzeów, Muzeum Sztuki w Tel Awiwie na Sderot Sha’ul HaMelech jest najpiękniejsze. Futurystyczny budynek sam w sobie jest architektonicznym spektaklem, a na jego szeroko otwartych przestrzeniach znajdują się rzeźby takich mistrzów jak Degas i Auguste Rodin oraz dzieła autorstwa Chagala, Cezanne’a, Dali’ego, Moneta, Henri’ego Moore’a, Archipenko, Picassa, Klimta, Kadinsky’ego. Poważnie, jeśli masz czas tylko na jedno muzeum, zrób to.
Iść na spacer

Bulwar Rothschild

Stylowy, a jednocześnie kulturalny szlak to czas na spacer po bulwarze Rothschild. Ten wysadzany drzewami bulwar jest domem dla „Białego Miasta” – sprzęgła światowej sławy architektury niemieckiego Bauhausu UNESCO, znanej z prostych linii i nienagannego designu.

Rothschild Boulevard to także miejsce, w którym znajduje się Muzeum Niepodległości Izraela (numer 16), a jego wartość spada, ponieważ to właśnie w tym miejscu narodziło się państwo Izrael.
Port Jaffa i jego pchli targ

Udaj się na południe do niewiarygodnie uroczego starożytnego portu rybackiego i miasta Jaffa. Jaffa (lub Joppa) sięga czasów biblijnych, a styl architektoniczny się nie zmienił. Artyści zawieszają swoje prace na żółtych kamiennych ścianach swoich pracowni, aw zakrzywionych kamiennych przejściach prawie ukryte drzwi prowadzą do maleńkich sklepów sprzedających judaików.

The Wishing Zodiac Bridge, który przedstawia 12 zodiaków na swoim odcinku, prowadzi do kościoła Franciszkanów św. Piotra z czerwonej cegły, który, jak mówią, gościł Napoleona w 1799 roku.

Jaffa ma swój pchli targ, w którym pośredniczą bliskowschodnie bibeloty, szewcy, producenci dywanów i drobni projektanci biżuterii.
Musisz jeść i pić

To miasto ma najbardziej spektakularną scenę kulinarną. Od mistrzowskiego szefa kuchni serwowanych potraw do północy, mlaskanie i wszystko pomiędzy, to miasto ma to wszystko.

Wyluzowane śniadanie w Casino San Remo, Nehama Street 2, Tel Aviv-Yafo

Ta swobodna, ale modna restauracja znajduje się na skrzyżowaniu wytyczonym przez piękną fontannę. Wyluzuj się z innych trendów i ciesz się prostym wystrojem z mnóstwem roślin i trudnym do przeoczenia różowym flamingiem i smakowitym jedzeniem.

Łatwy do zjedzenia obiad North Abraxas, Lilienblum St 40, Tel Aviv-Yafo

Ta modna restauracja Eyal Shani jest również zabawną ucztą. Siedząc na wysokim krześle przy otwartej kuchni, ma nonszalancki styl. Równiny niklu, takie jak talerze, a zamiast tego zjadasz brązowe papierowe obrusy, a chleb jest dostarczany w brązowych papierowych torbach. Sól kamienną rzuca się na stół, a kilka małych talerzy, takich jak tehini i kremowe, pojawia się.

Fasolka szparagowa z Jerycho, pieczony kalafior, jagnięcina w ustach, soczyste hamburgery, wszystkie wyselekcjonowane przez szefa kuchni Erana Cohena. Od czasu do czasu Eran napełnia miskę szałwią i płonie, aby oczyścić powietrze.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *