Przewodnik turystyczny do Tuluzy we Francji (co tam można zobaczyć i zrobić)

Od Bazyliki po Spaceships i Capitole po Cassoulet, Toulouse jest miastem kontrastów, co czyni go idealnym miejscem na pobyt w mieście.

Decyzja, że ​​Francja jest krajem, który jest twoim następnym celem, nie powinna być trudna. Przepełnione urokiem, kulturą, kolorystyką i kuchnią zawsze znajdziesz mnóstwo rzeczy do wyboru. Paryż ma romans, a Bordeaux ma swoje winiarnie, ale jest jedno miejsce, które do tej pory często było pomijane, czwarte co do wielkości miasto Francji: Tuluza.

O Tuluzie

Tuluza położona jest na południu kraju nad rzeką Garonną, w niewielkiej odległości od granicy z Hiszpanią i sąsiedniej wyspy Andorra. Notorycznie wykorzystywane jako miasto międzylądowań, w szczególności dla osób podróżujących służbowo, rośnie w Tuluzie i miasto zyskuje uznanie, na które od dawna marzy.

Od Bazyliki po Spaceships i Capitole po Cassoulet, Toulouse jest miastem kontrastów, co czyni go idealnym miejscem na pobyt w mieście. Ze względu na wiele budynków zbudowanych z różnokolorowych cegieł, Toulouse jest również określane jako La Ville Rose (The Pink City).

Miasto jest łatwo dostępne w Europie Zachodniej, a loty trwają tylko około dwóch godzin.

Oto dlaczego Toulouse powinna być Twoim kolejnym miejscem na wyjazd do miasta …

Wędrowanie stało się łatwe

Wędrówka przez centrum Tuluzy jest dość łatwa. Punktem centralnym jest Capitole de Toulouse. Przesiąknięta historią mówi się, że biskup Tuluzy, Saint Saturnin, zginął męczeńską śmiercią w 257 rne. Capitole było także centrum zamieszek w Tuluzie pod koniec 1500 roku.

Dziś Capitole mieści wiele dzieł sztuki renesansu. Jest używany jako ratusz, miejsce weselne (Toulousains pobierają się za darmo), a także mieści firmy teatralne i operowe.
Zachowane dziedzictwo

Jak wkrótce zauważysz, Toulouse to ładne miejsce z kolorowymi budynkami położonymi przy Rue d’Alsace. Zachowane obiekty kulturalne miasta obejmują budynki takie jak bazylika św. Sernina i kościół jakobinów.

Wszystko to w odległości spaceru od siebie, stuletnia architektura dodaje temu zabytkowemu elementowi miasta, czyniąc go jednym z kulturalnych kotów. Saint Sernin, od XI wieku, jest największym rzymskim kościołem w Europie i od przełomu wieków jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kościół Jakobinów, dom dla relikwii filozofa i teologa Tomasza z Akwinu, przez wiele lat miał wiele zastosowań, w tym wpływ na powstanie pierwszego uniwersytetu w Tuluzie, a ostatnio był wykorzystywany jako barak wojskowy podczas rewolucji francuskiej.
Przyszłość jest tutaj

Podczas gdy gotyckie cuda przeszłości są wyraźnie zaznaczone w całym centrum miasta, na jego obrzeżach dzieje się wiele innowacji. Toulouse ma duży przemysł lotniczy, a Aeroscopia Museum jest domem dla Airbusa, a także słynny Concorde. Z linią czasową historii lotnictwa i samolotów każdej wielkości pod ręką Aeroscopia jest fascynująca dla większości.

Idąc o krok dalej i wchodząc na orbitę, Cité de l’Espace to parkowe muzeum o interwencjach człowieka w kosmosie. Obejmuje to model naturalnej wielkości statku kosmicznego Ariane 5 i stacji kosmicznej Mir. W muzeum poznasz, jak to jest żyć w kosmosie, a także wiele interaktywnych eksponatów i działań, w tym pierwszy sztuczny satelita Sputnik Earth!

Oba muzea znajdują się obok lotniska w Tuluzie i można do nich dojechać metrem lub tramwajem.
Pyszna Kulinarna Scena

Tuluza jest pełna dziwnych restauracji i kawiarni, ale najbardziej znanym daniem jest tu Cassoulet i nikt nie robi tego lepiej niż w restauracji Emily. Jeśli nie jesteś pewien, przyjazni kelnerzy mogą polecić wspaniałe dania.

Dla tapas wybierz się do Monsieur George, gdzie wystrój i klimat są nowoczesne, a krokiety z szynką i serem są koniecznością!

Zwróć też uwagę na restaurację Le Glastag, schowaną w bocznej uliczce. Jest on urządzony w stylu współczesnym i oferuje smaczne dania oraz fantazyjne koktajle.
Rynki, rynki i rynki

Francja nie byłaby Francją bez swoich rynków, a Tuluza nie jest inna. Rynek Victor Hugo jest najbardziej popularny w Tuluzie. Rynek jest centrum rynku spożywczego w Tuluzie, więc jeśli jesteś głodny, koniecznie zjedz tutaj swoją drogę.

Jeśli chcesz odwiedzić targ, który jest niecodzienny dla odwiedzających, udaj się na rynek St Aubin (Kościół św. Aubina), miejsce, w którym lokalni mieszkańcy Toulousains odwiedzają jak w zegarku.

Sprawdź uliczne jedzenie, stragany z herbatą, rękodzieła i artykuły rozrywkowe. Nie zdziw się, jeśli zobaczysz lokalnego buskera, który zagłusza niektóre melodie w środku tego wszystkiego!

Rynek Victor Hugo otwarty jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 6 do 23, a rynek w St Aubin jest otwarty w niedzielę w godzinach 7: 00-13: 00.
Szpak spektakularny

Na Pont Neuf Bridge w Garonne naturalne wydarzenie odbywa się w większość wieczorów tuż przed zachodem słońca. Galopie Szpakowatych Ptaków fruwają nad tym, co prawie wydaje się tylko na pokaz, wirując od prawej do lewej, kiedy osiedlają się na noc w swoich drzewiastych siedliskach.

Aby uzyskać najlepsze widoki, naprzeciwko Pont Neuf jest St Pierre Bridge. Zajmij miejsce i wyciągnij kamerę!
Przewiewne ogrody i parki

Jardin Japonais (Ogród Japoński) oferuje dalekowschodnią ucieczkę uosabiającą jej Guzei (Czerwony Most). Inną opcją jest Grand Rond Park, wspaniały w typowy wiosenny dzień, szczególnie z ekstrawagancką fontanną w centrum.

Wskazówka Tommy’ego: rzut kamieniem od rażącego Hotelu Capitole jest mały bar o tematyce pirackiej o nazwie La Cale Seche. Serwujecie tylko rum, skierujcie się tutaj, jeśli chcecie kilka szaleństw!
Gdzie się zatrzymać

Od ekstrawaganckiego do przytulnego, Toulouse ma wiele opcji hotelowych i zakwaterowania do rozważenia.

Grand Hotel de l’Opera był kiedyś królewskim klasztorem i łatwo zrozumieć, dlaczego dzięki swojemu designowi. Położony w samym centrum, luksus jest tutaj podany i jeśli to jest to, czego szukasz, prawdopodobnie nie ma lepszego.

Hotel Albert 1er jest schowany z dala od głównej ulicy Rue d’Alsace Lorraine i jest nowoczesny, ale uroczy. Wrzucają smaczne kontynentalne śniadanie wraz z czystymi pokojami i najbardziej przyjaznym personelem.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *