Rhyolite Ghost Town

Dziwne instalacje outsider art otaczają miasto duchów z epoki Gold Rush.

Założony w 1904 r. I zmarły w 1916 r., Rhyolite był jednym z kilku krótkich miast boomowych z późnej ery Gold Rush. Ludzie zostali przyciągnięci do pustyni na skraju Doliny Śmierci dzięki obietnicy złota znalezionego wśród kwarcu w lokalnych kopalniach, a do 1906 roku miasto miało wszystkie obiecujące wskaźniki trwałości z największą populacją w okolicy.

Według US National Park Service: „Miasto natychmiast rozkwitło, wszędzie wzbijały się budynki. Jeden budynek miał 3 piętra i kosztował 90 000 $. Powstała giełda i Zarząd Handlu. Dzielnica czerwonych latarni przyciągała kobiety z tak odległych miejsc jak San Francisco. Były tu hotele, sklepy, szkoła dla 250 dzieci, lodownia, dwie elektrownie, odlewnie i warsztaty mechaniczne, a nawet szpital górniczy „.

Ale w 1907 roku rynki finansowe USA były wstrząśnięte paniką, w której zamknięto banki, firmy i kopalnie. Rhyolite zaczął słabnąć. Kopalnia została zamknięta w 1911 r. W 1916 r. Światła zgasły na zawsze. Od tego czasu występuje w kilku Westernach. W 1925 roku wytwórnia Paramount Pictures odtworzyła wytwórnię butelek filmu „Powietrzna poczta” i została ponownie odrestaurowana przez mieszkańców.

Opróżniają się garstki z trzykondygnacyjnego banku, sklepu ogólnego i mniejszych budynków. Jest tu także świetnie wyglądający dworzec kolejowy, a także kilka dobrze zachowanych ruin z duchami. Jeden z najbardziej znanych domów został zbudowany przy użyciu setek szklanych butelek w ścianach z butelek z produktów Adolphus Busch, bardziej znanych teraz jako Budweiser.

Poza domem z butelkami, w tym duchowym mieście znajduje się wiele dziwnych i dziwacznych dzieł sztuki. Będąc częścią Goldwell Open Air Museum, kilku artystów zainstalowało stałe rzeźby, począwszy od 1984 roku. Prawdopodobnie najbardziej interesujące jest 12 naturalnej wielkości uczniów wzorowanych na „Ostatniej wieczerzy”, zbudowanej w 1984 roku przez belgijskiego artystę Alberta Szukalskiego. Składają się z pustych, płynących szat (wykonanych z włókna szklanego), więc wyglądają jak duchy. Jest też 20-centymetrowy model górnika i jego pingwin wykonany z metalu, oraz 20-calowa, wysoka, pikowana wersja nagiej kobiety z różowych i żółtych bloków żużlowych. Kolejny duch z włókna szklanego, Ghostrider, stoi obok swojego roweru, gotowy do jazdy.

Rhyolite nie jest zbyt daleko od Beatty, NV, a jeśli jesteś w okolicy, zdecydowanie warto odwiedzić. W pobliżu znajduje się także wschodnie wejście do Tytusa, jedyny wjazd do Doliny Śmierci.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *