Ruiny szpitala Welch Spring

Po ambitnym spa natury te ruiny lasu stanowią teraz spokojny pomnik niepowodzeń.

Siedząc wzdłuż rzeki bieżącej Missouri, wspaniale opuszczone runy szpitalne Welch Spring dawały niegdyś lecznicze wody, ale teraz po prostu zapewniają malownicze ruiny.

W 1913 r. Lekarz z Illinois o imieniu C.H. Diehl kupił Welch Spring Missouri za jedyne 800 $. Dr Diehl był przekonany, że woda źródlana ma właściwości lecznicze i że chłodne, wolne od pyłków powietrze pochodzące z sąsiedniej jaskini będzie korzystne dla osób chorych na astmę, rozedmę płuc i gruźlicę, które w tamtym czasie były znane jako „konsumpcja”. powiedział, że zadziałało to dla niego, pomagając mu w chronicznym przypadku gorączki siennej. Aby dotknąć tego czystego powietrza, dr Diehl zbudował szpital nad ujściem jaskini. Welch Spring, który wypłynął z jaskini, został spiętrzony, aby woda mogła zamknąć wejście. Miało to zmusić więcej powietrza do otwarcia jaskini w szpitalu. W dzisiejszych czasach „szpital” Diehla byłby lepiej nazywany „uzdrowiskiem”, ponieważ nie było zbyt wiele formalnego leczenia, po prostu zaproszenie do oddychania świeżym powietrzem jaskini.

Niestety dla Diehla dostęp do obszaru otaczającego Bieżącą Rzekę ograniczono do zaledwie kilku wyboistych dróg gruntowych, a powódź pacjentów i innych gości, którzy mieli przybyć do miejsca uzdrawiającego, nigdy się nie zmaterializowała. Po tym jak dobry lekarz zmarł w 1940 r., Jego rodzina nie była zainteresowana utrzymaniem tego miejsca przy życiu, a rozległy kompleks leczniczy został porzucony na łonie natury.

Obecna rzeka jest obecnie popularnym miejscem do spływów kajakowych i biwakowania, a kamienne ruiny szpitala Welch Spring to popularne miejsce dla turystów, którzy zatrzymują się na przygodę, jeśli nie leczy.

Nie ma dokładnego adresu. Znajduje się między Cedargrove i Akers na górnym biegu. Najlepiej jest to osiągnąć kajakiem. Możesz do niego również dojechać, idź na północ od Akers na Route K. Skręć w lewo na pierwszą żwirową drogę obok Obozu Grupy Akers. Na końcu drogi zaparkuj nad rzeką i idź szlakiem na północ wzdłuż rzeki przez około pół mili. Pod koniec szlaku będziesz mógł zobaczyć szpital, choć będziesz od niego wiosną.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *