Ruiny Treadwell

Ruiny Treadwell

Ruiny tej kopalni złota w Alasce tworzą wspaniałe miasto duchów.

Treadwell na Alasce była górniczym miasteczkiem dla robotników i ich rodzin w czterech kopalniach od 1883 do 1917 roku. Miasto miało pięć fabryk, sklepów, mes, hal, orkiestry, a nawet pierwszy kryty basen Alaski,. Kompleks Treadwell wydobył około 70 milionów dolarów w złocie ze skał wyspy Douglas.

Wszystko to miało miejsce 21 kwietnia 1917 r. Podejrzane praktyki górnicze i ekstremalnie wysoka fala doprowadziły do ​​jaskini zalewającej trzy z czterech działających w tym czasie kopalń. Na szczęście nikt nie stracił życia, ponieważ kopalnie zostały szybko ewakuowane, ale w jaskini zaginęło mnóstwo sprzętu, koni, mułów. Kopalnia, która nie została zalała – Ready Bullion, działała do 1922 roku.

Dziś to, co zostało z tego miasta, popadło w ruinę, a tylko kilka budynków wciąż stoi i nawet wtedy są one skorupami ich dawnych „ja”. Rdzewiejący sprzęt, kruszenie fundamentów i różne inne pozostałości są rozproszone po całym obiekcie. Dawne miasto jest obecnie parkiem, zarządzanym przez miasto i gminę Juneau, z oznakowanymi szlakami i tablicami informacyjnymi rozrzuconymi po okolicy, opowiadającymi o historii tego obszaru.

Ruiny Treadwell

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *