Rynek Leadenhall

Rynek Leadenhall

Ten ozdobny wiktoriański rynek był scenerią dla Ulicy Pokątnej i Dziurawego Kotła w filmach o Harrym Potterze.

Ozdobny malowany dach z XIX wieku i brukowane podłogi rynku Leadenhall, znajdujące się w historycznym centrum londyńskiej dzielnicy finansowej, sprawiają, że jest to raczej magiczne miejsce na zakupy – jeszcze zanim grał główną rolę w filmach o Harrym Potterze.

Ten pokryty wiktoriański rynek jest jednym z najstarszych rynków w Londynie, sprzedającym mięso i ryby aż do XIV wieku. Obecny zielony i czerwony dach został zbudowany w 1881 r., a rynek Leadenhall stał się popularną atrakcją Londynu.

Kilka razy pojawił się na rynku w serii o Harrym Potterze – była to lokalizacja filmu dla niektórych oryginalnych ujęć z zewnątrz ulicy Pokątnej, wybrukowanego centrum handlowego czarodziejskiego świata, w którym uczniowie Hogwartu mogą zaopatrzyć się w przybory szkolne, takie jak księgi zaklęć i różdżki.

Dzisiaj, jeśli uda Ci się przejść przez targowisko Bull’s Head Passage, możesz rozpoznać niebieskie drzwi sklepu z optykami jako wejście do Dziurawego Kotła w Czarze Ognia. W filmach magiczna Ulica Pokątna jest dostępna dla czarodziejów i czarownic z Londynu przez Dziurawy Kocioł, zakładający pub stojący obok sklepu z płytami. Gdyby tylko to było prawdą dla nas, mugoli.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *