Jezioro Wanaka

Samotne drzewo na jeziora Wanaka

Otoczone Alpami Południowej Wyspy, samotne drzewo wyrosło, aby rozpostrzeć gałęzie tuż przy południowym krańcu jeziora Wanaka.

Znane jako „samotne drzewo jeziora Wanaka”, mówi się, że jest jednym z najczęściej fotografowanych drzew w całej Nowej Zelandii. Jednak nadal musisz mieć trochę szczęścia, aby je znaleźć, ponieważ nie ma żadnych znaków kierujących ludzi do samotnego drzewa. Jest wystarczająco daleko na uboczu, żeby nie przeszkadzało mu zbyt wielu turystów.

Spacerując wzdłuż jeziora, aby znaleźć samotne drzewo, można podziwiać piękne widoki. Po przybyciu znajdziesz dostęp do plaży na brzegu, zaledwie rzut kamieniem od drzewa, idealne miejsce na piknik i obserwowanie zachodzącego słońca. Jeśli potrafisz znieść zimną, ale orzeźwiającą wodę jeziora Wanaka, pływanie to świetny sposób na rozbudzenie zmysłów.

Samotne drzewo znajduje się u podnóża Parku Narodowego Mount Aspiring, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, stanowiąc bramę do jeszcze bardziej zapierających dech w piersiach krajobrazów, które uosabiają Wyspę Południową Nowej Zelandii. Spróbuj odwiedzić to miejsce, gdy słońce jest nisko nad horyzontem i obfituje w kolorowe, słabe światło, a nie widok jest bielony przez południowe słońce.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *