Sekret łatwego uczenia się za granicą

Niezależnie od tego, czy studiujesz za granicą, czy uczysz się w języku hiszpańskim, nauczyliśmy się nowego języka tak prostego jak uno, dos, tres!

Więc zapisałeś się na program studiów za granicą. Kiedy odliczacie miesiące, tygodnie i dni, póki nie wylądujecie w Paryżu, Tokio lub gdziekolwiek się znajdziecie, stajecie się jednocześnie nerwowi i podekscytowani. To naturalne, że czujesz się w ten sposób, ale nie chcesz, aby nerwy przeszkadzały ci w pełni cieszyć się doświadczeniem, gdy jesteś już za granicą. Mamy prostą tajemnicę łatwiejszego studiowania za granicą.

Jednym ze sposobów na złagodzenie tego napięcia i ułatwienie nauki za granicą jest nauczenie się lokalnego języka przed czasem. Nauka za granicą jest doświadczeniem zmieniającym życie, a podstawowa płynność w lokalnym języku pomoże Ci w pełni zanurzyć się w kulturze w momencie, gdy przyjedziesz.
Jakie umiejętności językowe potrzebujesz, aby uczyć się za granicą?

Nie trzeba opanować języka obcego, aby skutecznie studiować za granicą. Powinieneś jednak osiągnąć podstawowy poziom biegłości.

Lekcje językowe zapewnią nie tylko więcej pewności siebie w kontaktach z mieszkańcami, ale również zapewnią ramy do ćwiczenia i poprawy płynności. Z kilkoma podstawowymi lekcjami językowymi pod twoim pasem, możesz być biegły do ​​końca twojego 6-12 miesięcznego programu (który jest także wielką rzeczą mieć na twoim CV by pomóc tobie w twojej przyszłej karierze!).
Umiejętności językowe potrzebne w klasie, towarzyskich i podróżniczych

Powiedzmy, że jesteś 20-letnim studentem, który właśnie zapisał się na studia za granicą w Hiszpanii bez znajomości języka hiszpańskiego. Aby skutecznie nawiązywać kontakty towarzyskie i zdobywać siebie w klasie, powinieneś stać się początkującym lub „scenicznym” mówcą języka obcego.

Użytkownik na poziomie początkującym może zrozumieć i stosować znane, codzienne wyrażenia, przedstawiać się i kontaktować się z mieszkańcami na podstawowym poziomie.

Na poziomie „scenariusza” użytkownik może zrozumieć zdania i często używane wyrażenia. Możesz prowadzić głębsze rozmowy, uważnie słuchać rozmów i zadawać lepsze pytania dotyczące twojego kierunku lub kariery.

Z grubsza mówiąc, 100 godzin nauki i ćwiczeń pozwoli ci osiągnąć poziom początkujący, a 200 godzin zabierze Cię na scenę. Podczas pobytu za granicą można bardzo dobrze dodać 100-500 godzin praktyki, wyładowując Cię w kategorii „Niezależny użytkownik”.

O ile przebywanie na poziomie sceny nie jest obowiązkowe podczas uruchamiania programu, jest ono wysoce zalecane dla bardziej poważnych osób uczących się, dzięki czemu można przejść do kategorii „Niezależny użytkownik” podczas pobytu za granicą.

Jak osiągnąć początkową lub zaawansowaną biegłość w czasie dla swojego programu?
Jak Tutoring przyspiesza naukę języka

Nauka nowych języków nigdy nie była tak przystępna jak dzisiaj. Szybkie wyszukiwanie w Google prowadzi do setek opcji, takich jak:

Aplikacje do nauki języków (bezpłatne lub płatne)
Zajęcia językowe lub programy w pobliskich kolegiach
Prywatne lekcje 1-do-1

Studenci zapisani na studia za granicą zwykle nie mają czasu na naukę języka. Mając to na uwadze, prywatne korepetycje językowe są jednym z najszybszych i najlepszych sposobów na poznanie podstawowych zasad.

Internet oferuje szeroki rynek opiekunów językowych, więc w jaki sposób można go zawęzić do nauczyciela, który jest odpowiedni dla Ciebie?

Oto kilka pytań, które powinieneś zadać przed zainwestowaniem pieniędzy u nauczyciela języka.

Czy powinienem brać lekcje 1 na 1 w trybie online lub osobiście? Która opcja lepiej odpowiada moim potrzebom i celom?

Internetowe lekcje hiszpańskiego są zazwyczaj tańsze niż znalezienie lokalnego nauczyciela, szczególnie w obszarach miejskich. Na przykład lekcje hiszpańskiego online z doświadczonym korepetytorem z TakeLessons kosztują średnio 45 USD za 60 minutową sesję. Jeśli rezerwujesz miejscowego opiekuna w Nowym Jorku, średni koszt wynosi 62 USD za sesję 60-minutową.

Lekcje online dają studentom większą swobodę wyboru nauczycieli. Na przykład, może konkretnie szukać nauczyciela, który podróżował do lub studiował za granicą.
Jak nauczyciel może odnosić się do moich studiów za granicą?

Jeśli studiujesz za granicą w Hiszpanii, nie chcesz tylko hiszpańskiego nauczyciela. Możesz poszukać nauczyciela mieszkającego w Hiszpanii, aby mógł udzielić wskazówek na temat lokalnych zwyczajów. Mogą również zintegrować lekcje hiszpańskiego w kontekście miast, które planujesz odwiedzić, i działań, które będziesz przeżywał.

Równie ważne, mogą pomóc Ci odróżnić hiszpański kastylijski od meksykańskiego hiszpańskiego. Różnice w niektórych dialektach mogą być niewielkie, ale zdecydowanie warto je wcześniej nauczyć.

Oceniaj unikalne kwalifikacje każdego nauczyciela. Zobacz certyfikaty, ich ogólne doświadczenie w nauczaniu i recenzje od poprzednich uczniów. Poszukaj pięciogwiazdkowych ocen, ale przeczytaj także recenzje, aby dowiedzieć się, dlaczego ten nauczyciel był idealny dla tego konkretnego ucznia.
Jakie strategie stosuje nauczyciel, aby ułatwić uczenie się?

Dobrzy nauczyciele uczą dokładnie pojęć i teorii, według książki. Wielcy nauczyciele uczą nieszablonowo za pomocą technik zapamiętywania i angażują się w otwarty dialog, aby przyspieszyć proces uczenia się. Jest to klucz do przełamywania barier mentalnych w przypadku rozwiązywania złożonych koncepcji.
Czy nauczyciel oferuje zajęcia grupowe? Czy uczysz się lepiej w grupach?

Możesz zadawać tylko tyle pytań, aby ocenić potencjalnych nauczycieli. Zajęcia grupowe to nisko ryzykowny sposób wypróbowania nauczyciela i sprawdzenia, czy jest on odpowiedni do lekcji prywatnych. W klasie grupowej można doświadczyć ich stylu nauczania i ogólnej osobowości w bardziej swobodnym środowisku edukacyjnym.

Bardziej przystępnym sposobem rozpoczęcia nauki jest wzięcie udziału w zajęciach grupowych. Jeśli lubisz uczyć się i ćwiczyć umiejętności konwersacyjne w grupach, zapoznaj się z lekcjami online na stronie TakeLessons Live.

Dzięki bezpłatnej, 30-dniowej wersji próbnej dla nowych studentów, jest to doskonała okazja, aby wziąć udział w kilku zajęciach i jeśli lubisz swojego nauczyciela, możesz wypożyczyć je na prywatne lekcje.

Ile czasu jesteś w stanie poświęcić na osobiste studia?

Uderzanie równowagi między pracą a życiem zawodowym jest już wyzwaniem, z którym boryka się większość studentów. Dodanie do tego intensywnego programu językowego może wydawać się dodatkiem do twojego harmonogramu. Za każdą godzinę, którą zainwestujesz z opiekunem, powinieneś zainwestować co najmniej trzy godziny prywatnego czasu na naukę.
Czas i koszt korepetycji językowej

Zastanawiasz się, jak długo powinieneś brać lekcje języka? To zależy, ponieważ istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do pomyślnego opanowania języka na poziomie podstawowym.

Jeśli mówisz po angielsku, język kategorii 5, taki jak arabski lub japoński, wymaga 4 razy dłuższego czasu nauki niż język kategorii 1, na przykład hiszpański lub włoski.
Niektórzy uczniowie dorastali, biorąc lekcje języków obcych w gimnazjum, liceum lub college’u, co przyspieszy proces uczenia się.
Jeśli znasz już dwa języki, łatwiej jest nauczyć się trzeciego.
Zdolność nauczyciela do pracy ze stylem uczenia się również odgrywa ważną rolę.
Ilość czasu, który możesz poświęcić na ćwiczenie języka, ma bezpośredni wpływ na to, ile czasu zajmie ci nauka.

Całkowity koszt nauki języka również będzie zależał od tych czynników. Niezależnie od tego, czy aspirujesz do początkującego czy średnio zaawansowanego, ustal cel zajęć, który poświęcisz w sumie przed rozpoczęciem programu. Na podstawie tej całkowitej liczby można obliczyć koszty korepetycji.

Na przykład możesz użyć reguły 10x. Za każdą godzinę prywatnych zajęć lekcyjnych, poświęć się 9 godzinom samodzielnej nauki i treningu. W oparciu o tę zasadę 10 godzinnych zajęć dydaktycznych pozwala dotrzeć do 100-godzinnego początku początkującego użytkownika, a 20 jednogodzinnych sesji może sprawić, że staniesz się scenicznym użytkownikiem.

Przy szacowanym koszcie 50 USD za godzinę lekcji początkowa płynność kosztowałaby 500 USD, a płynność na poziomie scenariusza kosztowałaby 1000 USD.

Powiedz, jeśli potrzebujesz godzinnego nauczania na każde 5 godzin godzin osobistego czasu nauki. Zasada 5x równa się 1000 $, aby osiągnąć poziom początkujący, a 2000 $, aby osiągnąć poziom sceny.

Ustalenie konkretnych i realistycznych celów w ten sposób pomoże ci trzymać się planu. Możesz zaplanować lekcje i opanować nowy język do czasu startu. Przyjmowanie korepetycji językowych przygotuje Cię do czerpania przyjemności z nauki za granicą i do doceniania jej wszystkich!

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *