Shurei-mon Gate

Piękna wieżyczka zamku Shuri wciąż przekazuje ducha Ryukyu, który jest grzecznościowy.

Shureimon to zabytkowe miejsce, które znajduje się w Shuri Castle Park, które pochodzi z Królestwa Ryukyu, które powodziło się w Okinawie. Słowo „Shurei” oznacza przejawianie grzeczności, a drewniana tabliczka zdobiąca bramę zawiera znaki, które oznaczają „Kraina przyzwoitości”. Mówi się, że został tak nazwany, ponieważ cesarz w starożytnych Chinach przekazał wiadomość, że Ryukyu było królestwem ceniącym uprzejmość i przyzwoitość.

Jedna z bram wieżowych poza Shuri Castle królestwa Ryukyu, Shureimon została zbudowana po raz pierwszy w latach 1527-1555, za króla Sho Sei, czwartego króla drugiej dynastii Sho. Został wyznaczony jako narodowy skarb w 1933 roku, ale został zniszczony podczas bitwy o Okinawę podczas II wojny światowej; następnie został odbudowany w 1953 roku i jest to brama, którą widzicie dzisiaj.

W okresie królestwa Ryukyu (1429-1879) ludzie mieli zwyczaj nadawania czułych pseudonimów, które były używane poza oficjalnymi nazwami. Shureimon był również nazywany „Ii no Ayajo”, co oznacza „piękna brama nad”. Oprócz przekazywania poczucia dumy odczuwanej przez lud Ryukyu w odniesieniu do tej bramy, wielu ludzi czuje, że jest to nazwa z czysto pięknym rezonansem. Shureimon jest również przedstawiony na kartce z 2000 jenów.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *