St. Mary’s College

Ruiny religijnej szkoły przygotowawczej w pozornie nieistniejącym mieście.

Na grzbiecie z widokiem na rzekę Patapsco i obok Ilchester Paper Mill znajdują się ruiny St. Mary’s College. Dawna szkoła religijna, otwarta w 1890 roku, przygotowała setki młodych mężczyzn do seminarium, aż w końcu lat 50. XX w. Przeniesiono ją do pobliskiego obiektu. Po zamknięciu swoich drzwi w latach pięćdziesiątych pusta szkoła, znajdująca się w pozornie nieistniejącym mieście Ilchester, szybko stała się rajem dla miejscowych nastolatków, którzy mogli odkrywać i niszczyć. Opowieści o duchach i miejskie legendy zaczęły rozprzestrzeniać się w całym regionie, co do miejsca i rzekomo niewłaściwie praktyk religijnych. Z biegiem czasu okoliczni mieszkańcy zaczęli nazywać go „Hell House”.

Hell House pozostawał nietknięty przez kilka dziesięcioleci, aż tajemniczy pożar zniszczył dużą część nieruchomości w listopadzie 1997 roku. Rezultat był jeszcze bardziej nawiedzony, ponieważ pokruszony i zwęglony budynek z czerwonej cegły z roztrzaskanymi oknami i wszechobecnym graffiti siedział złowieszczo na wzgórzu . Z biegiem czasu rozpowszechnianie się nawiedzonej szkoły i odwiedzających zaczęło się tłumnie pojawiać. Właściciel nieruchomości próbował odstraszyć tych intruzów z psem stróżującym i lokalną policją.

Dziś pozostaje tylko gruz. Ostatnia z stojących konstrukcji została powalona w połowie 2000 roku. Jednak kilka klatek schodowych prowadzących do szkoły pozostaje nienaruszonych, sprawiając, że zalesione ruiny stają się niesamowitym klimatem.

Dwie opcje: 1) Zaparkuj na zakręcie drogi, gdzie Illchester Road spotyka się z River Road, a następnie wróć do mostu kolejowego (parkowanie pod torami kolejowymi prawdopodobnie da ci bilet). W zaroślach po południowej stronie mostu kolejowego znajdują się schody. Poszukaj drugiego stopnia schodów w lesie, który zabierze Cię do ruin. 2) Weź Rock Buzzard’s Rock z Hilltop Road, aby uzyskać widok obiektu z lotu ptaka.

Polecamy:

http://www.gajg.pl/

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *