Tensha-en Garden

Szereg odcieni odbijanych w wodzie zapewnia atmosferę eleganckiej prostoty w tym ogrodzie dawniej należącym do feudalnego pana

Z widokiem na morze, Uwajima jest jednym z głównych miast portowych w Sikoku, które kwitło od dawnych czasów dzięki umiarkowanemu klimatowi i bogatym zasobom naturalnym. Tenshaen to ogród stawowy, stworzony w 1866 roku, w ostatnich latach okresu Edo (1603-1868), jako rekolekcje dla Munetady, siódmego feudalnego klanu Date, który zarządzał tym regionem. Powstał w kącie rezydencji Hamagoten, którą drugi władca, Munetoshi, zbudował na ziemi odzyskanej z morza. Jak sama nazwa wskazuje, ogrodowy ogród stawowy jest rodzajem ogrodu japońskiego z dużym stawem, którego ścieżka skupia się wokół niego, umożliwiając spacerującym wzdłuż niego widokom małych wysepek, mostów, skał, krzewów. i kwiaty podczas spaceru. Nazwa ogrodu pochodzi od linii w chińskim wierszu złożonym przez przodka Munetady, wojownika Date Masamune.

Odwiedzający Tenshaen mogą rozkoszować się pięknymi barwami kwiatów: w kwietniu wisteria na kratownicy w kształcie łukowatego mostu przez staw to burza kaskadowych kwiatów, podczas gdy w maju około 2000 irysów osiąga pełny rozkwit. W szczególności, około 19 rodzajów bambusa zostało zasadzonych wokół stawu, ponieważ bambus i wróble występują w herbie kamon klanu Date, tworząc wspaniałe krajobrazy z atrakcyjnością unikalną dla tego ogrodu.

Co więcej, niektóre skały w ogrodzie są cenne, a nawet jeśli nie jesteś szczególnym wielbicielem japońskich ogrodów, nie będziesz w stanie oderwać oczu od takich skał jak rycząca skała tygrysia, nazwana tak z powodu jego podobieństwo do tygrysa, stajni krowy i leżących krowich skał, które mają nieco bydlęcy wygląd, i Sea Rock, który był używany do cumowania łodzi. Jest wiele rzeczy do zobaczenia, które sprawią, że twój spacer stanie się najbardziej satysfakcjonującym doświadczeniem.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *