Terror Háza

Terror Háza

Muzeum poświęcone reżimom terrorystycznym Węgier.

Ponieważ Węgry były niesławne z powodu brutalności zarówno w reżimie nazistowskim, jak i sowieckim, nie dziwi fakt, że w Budapeszcie znajduje się muzeum poświęcone pamięci o tych, którzy byli torturowani i zabijani w jednym konkretnym budynku.

W 2000 r. „Fundacja publiczna ds. Badań nad historią i społeczeństwem Europy Środkowej i Wschodniej” zakupiła coś, co nazywa się teraz „Domem terrorystycznym”, w celu zbudowania muzeum, które odtwarzałoby warunki ofiar brutalnej politycznej walki przez dziesięciolecia. Węgry. Ponieważ budynek był używany przez dziesięciolecia w biurach, architekci János Sándor i Kálmán Újszászy postanowili przywrócić budynek z powrotem do pierwotnego mroku, a kompozytor Ákos Kovács stworzył moralnie podstawową partyturę, aby uzupełnić wielozmysłowe odczucie przestrzeni.

Cztery piętra Terror House oferują zarówno stałe, jak i czasowe wystawy zdjęć, pamiątek historycznych i filmów wideo, rzucając nieco światła na to, co te mroczne okresy miały w zapasie dla tych nieszczęśliwych, którzy mogli wejść przez ich drzwi.

Terror Háza

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *