Tokio

Tokio – nocny przewodnik

Po zachodzie słońca jest wiele możliwych aktywności, którymi można cieszyć się w Tokio. Zwiedzanie, imprezy, jedzenie lub po prostu spacerowanie – znajdzie się tu coś dla każdego. Oto niektóre możliwości:

Nocna panorama Tokio

Jak zmierzch zapada, rozciągająca się metropolia Tokio przekształca się w miasto jasnych świateł. Wiele miejsc widokowych w wieżach i wysokich budynkach czynnych jest do około 22:00, zapewniając wspaniałe punkty widokowe na piękne nocne widoki. Zalecane miejsca obserwacyjne to te, które znajdują się w Tokio Skytree, Tokio Tower, Tokyo Metropolitan Government Building i Sunshine 60 w dzielnicy Ikebukuro.

Ponadto, kilka drapaczy chmur posiada restauracje na najwyższych piętrach, z których klienci mogą jednocześnie cieszyć się dobrym jedzeniem i dobrym widokiem na miasto. Restauracje na najwyższym piętrze są szczególnie dobrym sposobem na zwiedzanie miasta w nocy, po zamknięciu innych punktów obserwacyjnych. Niektóre ważne dzielnice, na których znajdują się restauracje na najwyższym piętrze, to między innymi Marunouchi, Shiodome i Shinjuku.

Innym unikalnym i spektakularnym sposobem na rozkoszowanie się scenerią nocną jest przelor helikopterem nad miastem. 15 minut lotu kosztuje około 25 000 jenów. Kolejną alternatywą byłoby rejs statkiem, aby cieszyć się nabrzeżną scenerią. Kilku operatorów oferuje 2-3 godziny rejsów wzdłuż zatoki Tokio, pobierając około 8 000 jenów z kolacją lub 4000 do 5000 jenów bez.

Tokio noc

Jedzenie

Miejsca, w których można coś zjeść, są prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnione w działalności nocnej. W całym mieście można znaleźć różne rodzaje restauracji, od małych rodzinnych restauracji po tradycyjne japońskie w stylu izakaya i trzygwiazdkowe restauracje Michelin. Nie ma możliwości dokładnej klasyfikacji miejsc gastronomicznych, ponieważ są one wszechobecne, ale tutaj są niektóre sugestie:

Asakusa oferuje wiele staromodnych potraw z autentycznym, tradycyjnym japońskim odczuciem. Shinjuku, Shiodome i dzielnica Tokio mają wiele wieżowców z restauracjami na najwyższym piętrze, które sprawiają, że są wspaniałymi miejscami na posiłek, z których jednocześnie można rozkoszować się nocą. Yurakucho ma tętniącą życiem dzielnicę restauracyjną, zbudowaną pod łukowymi murami torów kolejowych linii JR Yamanote.

Aby doświadczyć czegoś wyjątkowego, odwiedź jedną z wielu restauracji tematycznych w Tokio, takich jak restauracja w Shibuya w więzieniu, gotycki kościół tematyczny w Shinjuku, wampir w kawiarni tematycznej w Ginzie i kawiarenki w Akihabara.

Muzea i parki tematyczne

Muzea w Tokio zwykle zamykają się około 17:00 do 18:00, a zatem nie są odpowiednimi miejscami do nocnych wypraw. Są jednak muzea i oceanaria, które zazwyczaj są blisko, takie jak Muzeum Mori, Akwarium Sumida, Epson Aqua Stadium i Sunshine International Aquarium.

Sumida Aquarium
Sumida Aquarium

Disneyland i DisneySea są czynne do 22:00 w większość dni (krótsze w dni powszednie w zimie). Parki rozrywki oferują nocne paszporty ze zniżkami w większości wieczorów. Odwiedź oficjalną stronę Tokyo Disney Resort, aby sprawdzić godziny pracy parku.

Tokio Dome City oferuje także przejażdżkę nocą po atrakcjach po 17:00. Atrakcje czynne są do godziny 21:00 i dostępne są zniżkowe przejazdy nocne. Kolejnym celem, który warto rozważyć, jest Tokyo Joypolis w Odaiba, kryty park rozrywki, czynny codziennie do 23:00.

Dzielnice nocne

Najbardziej znanymi dzielnicami nocnymi w Tokio są Shinjuku, Shibuya, Ginza i Roppongi:

Na północny wschód od stacji Shinjuku znajduje się Kabukicho, największa dzielnica czerwonych lat w Japonii, z setkami klubów hostess, restauracji, barów, klubów nocnych i salonów masażu. Duże tablice reklamowe i neony jasno oświetlają ulice. Okręg jest ogólnie bezpieczny. Większość placówek w Kabukicho skierowana jest do japońskich klientów, a niektóre pobierają kosztowne opłaty za wstęp. Położona w jednym z rogów Kabukicho, Golden Gai to starodawna dzielnica wąskich alejek z wieloma małymi barami.Tokio w nocy

Shibuya kieruje ofertę do młodszej publiczności, która korzysta z licznych klubów nocnych, barów, salonów tanecznych i restauracji. Shibuya jest także domem dla miłośników hotelu Hill o wysokim stężeniu hoteli miłosnych. Shibuya jest nieco mniej obskurna i łatwiej dostępna dla turystów zagranicznych bez znajomości języka japońskiego niż dzielnica Kabukicho w Shinjuku.

Ginza to atrakcyjna dzielnica handlowa, w której znajdują się znakomite restauracje, eleganckie bary i kluby nocne. Spodziewaj się w tym miejscu wysokich rachunków. Zauważ, że niektóre placówki są raczej ekskluzywne i nie są łatwo dostępne dla zagranicznych turystów bez znajomości języka japońskiego.

Roppongi jest najbardziej dostępnym klubem nocnym dla turystów zagranicznych. W okolicy znajduje się duży ośrodek klubów nocnych, barów i restauracji. Choć generalnie jest to bezpieczne miejsce, w Roppongi coraz częściej donoszono o złych praktykach, takich jak wygórowane ukryte opłaty pobierane przez bary i kluby, napaści i walki.

Nocny spacer

Wieczorem spacer po ulicach Tokio może być świetnym sposobem na zwiedzanie miasta po zmroku. Świątynia Sensoji w Asakusa jest uroczą nocą atrakcją ze słabo oświetlonymi latarniami. Sala główna zamykana jest o godzinie 17:00, ale tereny świątyni są zawsze otwarte i są popularne wśród turystów w nocy.

Osoby poszukujące spokoju mogą rozważyć nabrzeżną część Odaiby, która stanowi okazję do miłego spaceru nad morzem, z widokiem na oświetlony Most Tęczy. Ci, którzy szukają trochę rozrywki w nocy, ale nie są zainteresowani klubami lub pubami, mogą nadal chodzić po ulicach Shinjuku, Ginza lub Shibuya i cieszyć się mnóstwem neonów.

Inne rozrywki

Tokio posiada niesamowite spektrum kulturalnych występów na niezliczonej liczbie sal koncertowych i teatralnych. Przez cały rok można zobaczyć koncerty międzynarodowe, krajowe, recitale, dramat i festiwale sztuki każdego gatunku.

Inne formy rozrywki nocnej obejmują centra gier, kina i karaoke. Ośrodki gier można znaleźć w wielu częściach miasta, ale są one najliczniejsze w dzielnicy Akihabara. Teatry filmowe można znaleźć w wielu głównych dzielnicach, takich jak Shibuya i Shinjuku. Placówki karaoke są wszechobecne w mieście i łatwo je zlokalizować w pobliżu głównych dworców kolejowych.

Placówki sportowe, takie jak runda 1, oferują szeroki wybór sportów i gier pod jednym dachem. Większość z tych placówek otwarta jest do późnych godzin nocnych lub pozostaje otwarta przez 24 godziny. Wybrane rozrywki to kręgle, rzutki, bilard, tenis stołowy, karaoke, gry zręcznościowe i inne.

Zakupy

Większość domów towarowych i sklepów otwarta jest do około 20:00. Centra handlowe w niektórych dzielnicach, takich jak Odaiba i Shibuya, zazwyczaj nieco później się zamykają – o 21:00. Duże sklepy z artykułami elektronicznymi, takie jak Yamada Denki, Bic Camera i Yodobashi Ca

mera często pozostają otwarte do 22:00.

Zimowe iluminacje

Tokio nocne iluminacje

Sezonowe oświetlenie wokół świąt Bożego Narodzenia stało się popularną atrakcją miast w całej Japonii. Iluminacje są zazwyczaj wyświetlane od około listopada do świąt Bożego Narodzenia lub Nowego Roku, a niektóre są utrzymywane do Walentynek w lutym. Aby uzyskać więcej informacji na temat popularnych miejsc oświetlenia w Tokio, odwiedź stronę świątecznych iluminacji.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *