Uniwersytet w Tokio

Posmakuj atmosfery intelektualnej wśród zieleni,
tradycyjne otoczenie najbardziej prestiżowej japońskiej instytucji edukacyjnej

Uniwersytet Tokijski jest narodową uczelnią założoną w 1877 roku. Jest najbardziej prestiżową instytucją edukacyjną w Japonii, a jej nazwa jest często określana jako Todai. Todai ma pięć kampusów. Kampus Hongo jest siedzibą uniwersytetu i ma najdłuższą historię.

Akamon, wielka czerwona brama, która jest symbolem uniwersytetu, jest narodowo uznaną Ważną własnością kulturalną, która przekazuje tradycje i historię tej instytucji. Jego oficjalna nazwa to Kyu-kaga-han-yashiki Goshuden-mon (Brama Goshuden w dawnej rezydencji klanu rządzących lennem Kaga). Ten kampus Uniwersytetu Tokijskiego był dawniej miejscem zamieszkania feudalnego pana. Brama ta została zbudowana w 1827 roku, podczas okresu Edo, aby powitać córkę szoguna z klanu Tokugawa, kiedy poślubiła pana klanu Maeda z Kagi. Po przywróceniu Meiji, rezydencja tego feudalnego pana stała się Uniwersytetem w Tokio; Po demontażu i naprawie w 1961 r. Akamon wciąż stoi do dziś, czuwając nad tym, co dzieje się z uczniami.

Co więcej, jesienią, drzewa jesionu, które ciągną się po obu stronach ścieżki od Bramy Głównej do Audytorium Yasuda, świecą w świetle jesiennym. Stojąc wyżej niż budynki uniwersyteckie, drzewa zapewniają poczucie spokoju. Nawet jeśli nie jesteś studentem, możesz swobodnie wejść do kampusu i się rozejrzeć. Pamiętaj jednak, że przede wszystkim jest to miejsce nauki. Jesteśmy pewni, że nie trzeba przypominać, aby być troskliwym i pełnym szacunku otoczeniem.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *