Vulture City: Ghost Town wraca z martwych w Arizonie

Legenda głosi, że gdy niemiecki imigrant, Henry Wickenburg, przeszedł przez pustynię Arizony w 1863 roku w kierunku sterty czarnych piór, by podnieść martwego sępa, coś błyszczało mu w oczach. Szybko opuścił martwego ptaka i podniósł lśniący kamień. To było złoto!

Odkrył, co stanie się jedną z najbogatszych kopalni złota w Arizonie, The Vulture Mine.

Ponad 200 milionów złota i srebra zostanie wydobyty z ziemi przed zamknięciem kopalni w 1942 roku. Miasto, które rosło wokół kopalni, nosiło nazwę Vulture City, a na jego szczycie było 5000 mieszkańców.

Nazywana jest jedną z najlepszych „Ghost Towns” w zachodnich Stanach Zjednoczonych przez władze miast-duchów i autora Phillipa Varneya w swojej książce Arizona Ghost Towns and Mining Camps, 1980.

Patrzyłem na 200-letnie drzewo z żelaza, stojące jak wartownik przed odrestaurowanym kamieniem i kabiną z adobe Henry’ego Wickenburga, pierwotnie zbudowanego w 1884 roku. Henry sprzedał większość swoich udziałów w kopalni, a jego kabina stała się miejskim więzieniem. Zastrzelił się, gdy miał 85 lat i zmarł bez grosza w 1905 roku.

Zastanawiałem się, czy znak na drzewie był prawdziwy, że 18 ludzi powieszono z drzewa za „wysoki stopień”, w zasadzie kradnąc złoto. Ostatnio dodana pętla linowa zwisa z jednej gałęzi.

Jedna z legend głosi, że człowiek nazwiskiem Juan Ramos został powieszony na drzewie za zamordowanie 15-letniej Sabriny Lucero, która odrzuciła jego postępy. Sabrina została pochowana na pobliskim cmentarzu. Ponad 90 dusz zostało pochowanych na miejskim cmentarzu, a wiele innych w nieoznaczonych grobach w okolicy.

W 1923 r. Zginęło kilku górników pracujących w jednej z dużych podziemnych komór. Vulture był kopalnią „hard rock” i nie potrzebował drewna. Przedsiębiorstwo górnicze pozostawiło znaczną część rudy jako kolumny wspierające.

Jedna duża komora miała rudne kolumny, które były bardzo bogate w złoto. Górnicy wyłupywali te kolumny, gdy dach się zawalił. Sto stóp skały zawaliło się na nich. Jaskinia zabiła siedmiu górników i dwanaście osłów. Są nadal pochowani tam, gdzie legenda ma to miejsce, tworząc więcej duchów zamieszkujących Miasto Sępów.

Vulture City, nawiedzane przez uwięzione regiony, pojawiły się w książkach, czasopismach, a nawet w programie telewizyjnym „Ghost Adventures”. Fakt i fikcja zdają się jednak zacierać razem w kurzu tego historycznego miejsca.

Zwiedzając pobliski odrestaurowany dwupiętrowy budynek Assay, zbudowany w 1884 roku, poczułem, że cofam się w czasie.

Maszyna do szycia Singera z pustym krzesłem jest otwarta przez otwarte okno, drewniana szafka z fonografem jest gotowa do następnej płyty, kuchnia z konserwa nadal na półkach wydaje się czekać na kucharza, stare metalowe ramy łóżka i skrzypienie desek podłogowych wzmacnia poczucie, że ludzie, którzy tu mieszkali i pracowali, mogli powrócić. Mógłbym prawie usłyszeć muzykę grającą, a sprężyny łóżek skrzypiały, gdy przechodziłam przez pokoje.

Pobliski budynek kucharski, salon i burdel ze ścianami adobe są odrestaurowane, aby podtrzymać ugięcia i czasami brakujące dachy. W pobliżu stoi kilka kolejnych budynków ze zwiniętymi ścianami i gnijącymi dachami. Jeden budynek, zwany Sępem Vulture, pokryty jest artefaktami od podków po stare butelki i ostrzeżenie o przekroczeniu grzechotnika. Szalupa z paliwem pokrytym blachą wciąż ma słynny czerwony napis Mobil Pegasus nad drzwiami z gigantycznymi kaktusami Saguaro stojącymi jak strażnik starych pomp paliwowych.

Drewniana rama i silnik, który opuścił samochody górnicze w dół do ziemi i sprowadził je z powrotem do rudy, nadal stoi nad głównym szybem starej kopalni. Wóz górniczy jest umieszczony w połowie wysokości stromo nachylonej ramy z kablami gotowymi do rzucenia przełącznika.

Strona ma wiele do zaoferowania w obecnym stanie. Zameldujesz się w starej chacie, zwanej teraz biurem podróży. Pół-milowa wycieczka z przewodnikiem pozwala wędrować między silnikami, pompami, rdzewiejącymi karoseriami i starymi klatkami windy, a także kilkoma budynkami. Podczas weekendowej wycieczki z przewodnikiem znajdziesz całą historię i legendy odwiedzanych stron.

Sama kopalnia złota została niedawno zakupiona i została ponownie otwarta, aby wydobywać pozostałe złoto ze względu na ostatnie wysokie ceny złota. Jednak miasto widmo było utrzymywane przez byłego właściciela kopalni, Rona Prata, który inwestuje dużo pieniędzy, aby przywrócić Vulture City.

Po zakończeniu wielomilionowej restauracji miasto powinno przypominać jej wygląd w okresie świetności w latach 1880-1920 i stać się ważnym ośrodkiem turystycznym.

Vulture City daje ci znacznie inną perspektywę na starym zachodzie niż bardziej turystyczne miasta górnicze Tombstone, Bisbee i Jerome. Górnictwo było w centrum rozwoju Arizony od niezamieszkałej pustyni do rozkwitającego terytorium do naszego 48 stanu. Vulture City jest wspaniałym miejscem do przeżycia historii górniczej Arizony.

WSKAZÓWKA: Nie czekaj, zobacz miasto jak jest teraz i nie pożałujesz swojej wizyty w prawdziwym zachodnim skarbie.

Strona znajduje się około 50 mil od miasta Phoenix, Arizona i 12 mil od miasta Wickenburg. Miasto nosi imię Henryka, który dostarczył mu większość ziemi. Miasto Phoenix urodziło się, aby dostarczać produkty rolne, aby wyżywić miasto, które powstało wokół kopalni.

Vulture City znów rośnie jak ten mityczny ptak. Niedawno ponownie udostępniono publiczności (w październiku 2017 r.) Zarówno wycieczki z przewodnikiem, jak i przewodnikiem. Działają one tylko w weekendy i są prawdziwą okazją na 10-15 $.

Jeśli Vulture City nie zaspokoi twoich potrzeb związanych ze starą historią Zachodu, zatrzymaj się w Wickenburgu i wybierz się na pieszą wycieczkę po historycznym centrum miasta, gdzie zatrzymasz się przy posągach ludowych, które odtwarzają dźwięk o miejscu.

Możesz zobaczyć drzewo więzienia, zabytkowe budynki i magazyn kolejowy. Warto zatrzymać się na znanym Muzeum Western Caballeros.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *