Wieża diabła

Devils Tower jest oczywiście górą, ale poza tym podstawowym faktem pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi na temat tego charakterystycznego punktu orientacyjnego.

Istnieje kilka teorii i sugestii geologicznych dotyczących sposobu, w jaki uformowano je w swój unikalny kształt, ale żaden z nich nie został w 100% udowodniony. Dyskusje są zwykle bardzo poważne, tylko od czasu do czasu dryfują w kierunku nadprzyrodzonych, ale ponieważ nikt nie ma absolutnego wyjaśnienia, legenda ma tendencję do mieszania się z nauką.

Jedna ludowa legenda głosi, że dwie dziewczynki bawiły się, gdy zostały zauważone przez gigantyczne niedźwiedzie. Dziewczyny próbowały uciec od niedźwiedzi i wspięły się na szczyt skały, gdzie modlili się o zbawienie. Skała wznosiła się wysoko w powietrze, a dziewczyny zostały uratowane, podczas gdy niedźwiedzie zostawiały ślady pazurów wzdłuż zbocza góry, gdy próbowały i nie wspięły się za dziewczętami.

Długo inspiracją i atrakcją dla miłośników przyrody i wspinaczy, Devils Tower była pierwszą witryną, która została nazwana National Monument w Stanach Zjednoczonych. Otrzymał ten zaszczyt w 1906 roku, trzynaście lat po pierwszym nagraniu wzniesienia góry przez Williama Rogersa i W.L. Ripley w 1893 roku.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *