Wieża Fox w Dongbianmen

Wieża Fox w Pekinie została założona w 1564 roku. Początkowo twierdzono, że wieża jest martwa dla duchów lisów, ale w XX wieku historyczne fortyfikacje nawiedzały same prawdziwe widmo ponurego morderstwa.

Zbudowany przez meanie izolacjonistycznego cesarza jiajing, człowiek tak okrutny, że jego własne konkubiny próbowały go udusić na ziemi, Dongbianmen prawdopodobnie widział więcej niż jedno morderstwo. To jedna z niewielu przeżyć, które przetrwały demontaż starych murów miejskich, które zaczęły się po tym, jak dynastia zagłuszyła pył w 1911 roku.

W środku zimy 1937 r. Bardzo okaleczone ciało 19-letniej Pameli Werner zostało znalezione u podstawy Fox Tower w Dongbianmen. Ładna Brytyjka, córka sinologa ETC Wernera, została zgwałcona i rozczłonkowana. Pekin, ale śledczy spotkali się z mnóstwem biurokratycznych przeszkód podnoszących brwi, nie dokonano żadnych aresztowań, a mniejsza tragedia została zapomniana w większych okrucieństwach.

Prawie 80 lat później historyk Paul French zrezygnował z książki „ Północ w Pekinie” z 2011 r., Która śledzi kroki Pameli w dniach i minutach prowadzących do jej śmierci.

Dongbianmen to tylko jeden z kilku chorobliwych przystanków na spacer audio. Dom Pameli – teraz drukarnia – cicha ulica w pobliżu alejki, gdzie zjada 10-minutową wycieczkę i starą dzielnicę burdelu.

Obecnie Fox Tower jest miejscem Red Gate Gallery, współczesnej chińskiej przestrzeni artystycznej z zabytkową częścią częściowo niedawnej przeszłości Dongbianmen.

Dongbianmen znajduje się przy drugiej obwodnicy Pekinu i jest jego własnym adresem. Duży punkt orientacyjny znajduje się na niskim wzgórzu i jest widoczny z bliska.

http://www.gamesworld.com.pl/

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *