Yokohama Chinatown

Jeden z największych Chinatown na świecie. Yokohama wciąż się rozwija i rozwija od czasu otwarcia Portu w Jokohamie.

W połowie XIX wieku amerykański komandor Matthew C. Perry i jego flota przybyli do Japonii, aby zawrzeć umowy o przyjaźni między Japonią a światem zachodnim. Izolacja Japonii od reszty świata, która trwała ponad 200 lat, dobiegła końca. Port w Jokohamie został natychmiast otwarty dla handlu międzynarodowego i wkrótce stał się tłokiem dla zachodnich kupców. Wielu Chińczyków zostało również przywiezionych do Jokohamy, aby pomóc w komunikacji między Japończykami i ludźmi z Zachodu, a to było początkiem Chinatown w Jokohamie. Teraz chińska dzielnica w Jokohamie stała się jedną z największych na świecie, z ponad 500 sklepami.

Możesz cieszyć się różnymi chińskimi potrawami, głównie kantońskim, ale także pekińskim, szanghajskim i szechańskim, możesz też kupić niektóre składniki lub towary. Dziesięć bram miasta, zbudowanych w oparciu o zasadę feng shui, jest czymś, co powinieneś zobaczyć. Bogato zaprojektowane bóstwa opiekuńcze znajdują się na powitanie odwiedzających, w jaskrawych kolorach wu xing (pięć elementów).

W pełnowymiarowym chińskim parku tematycznym „Yokohama Daisekai można delektować się chińskimi daniami i sklepami, można tam również spróbować trickartów.

Niektóre spektakularne festiwale odbywają się w Chinatown co roku. Najważniejszymi są Festiwal Noworoczny, Festiwal Kanteitan w lecie z okazji urodzin Kan’u (postać ze starej chińskiej opowieści, „Romance of the Three Kingdoms”) i Festiwal Kokkeisetsu na jesieni z okazji Chińskiej Narodowej Fundacji Dzień. Odbywają się także różne imprezy, w tym „Shishi (lew) -mai” Taniec z okazji Nowego Roku i parada w tradycyjnych strojach ludowych.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *