Zakazane Miasto

Prawdopodobnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych lokalizacji w całych Chinach, ta słynna na cały świat ikona i współczesny magnes turystyczny był kiedyś ekskluzywną posiadłością chińskiej klasy rządzącej.

Zakazane Miasto, oddzielone wewnętrznym i zewnętrznym dziedzińcem, tworzy prostokąt o długości kilku tysięcy stóp i szerokości, z fosą otaczającą wszystkie cztery boki. Ogromna posiadłość składa się z pięciu głównych bram i licznych sal, dużych i małych, z których każda ma wspaniałe nazwy, takie jak „Brama Boskiej Potęgi” i „Sala Literackiej Chwały”. Budowa rozpoczęła się w 1402 r. I trwała 16 lat, zatrudniając ponad milionów pracowników. Służył jako siedziba dynastii Ming od 1420 r. Do 1644 r., Kiedy to mieścił głowy dynastii Qing do 1912 r.

Po abdykacji cesarza Puyi w 1912 r. Zakazane Miasto przeżyło kilka okresów zamieszania, w tym ewakuację (kilka osób powiedziałoby o kradzieży) na Tajwan w 1948 r. Przez uciekającego Czang Kaj-szeka z Guomindangu. W 1987 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a dziś cały kompleks jest częścią Muzeum Pałacowego, którego kolekcja obejmuje ponad dziesięć tysięcy starożytnych fanów, wśród innych przedmiotów i bezcennych dzieł sztuki chińskiej. Oprócz elementów w środku, goście mogą podziwiać wysoką architekturę imperialną, jak również mieszanie wpływów religijnych, w tym taoizmu, szamanizmu mandżurskiego i buddyzmu tybetańskiego.

Łatwo jeden z najczęściej odwiedzanych miejsc w Chinach, Zakazane Miasto to jedyny w swoim rodzaju pomnik jednego z najbardziej bogatych kulturowo okresów w historii Azji.

https://dogin.pl/
http://www.angelofdeath.pl/
http://www.grykubusia.pl/
http://podrozetv.pl/

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *