Jak zamienić kosztowną Japonię w tanie miejsce do odwiedzenia

Od lat odkładam podróż do Japonii, bo bałem się, ile to będzie kosztowne. Plotki, które usłyszałem o wysokich cenach tego kraju, sprawiły, że postanowiłem odejść. Zawsze uwielbiałem kulturę japońską i wiedziałem, że każda wizyta wymagałaby jedzenia sushi i ramenów, odwiedzania wielu świątyń i ciężkich podróży pociągiem po okolicy. A myśl, ile to będzie kosztować, zawsze sprawiała, że ​​myślałem: „Poczekam, aż będę miał więcej pieniędzy”.

Ale pod koniec kwietnia miałem okazję wreszcie odwiedzić. Byłem zszokowany odkryciem, że chociaż nie jest tanie, Japonia nie jest zbyt drogim krajem, który ludzie mogą sądzić, że tak jest. Faktycznie, faktycznie uznałem Japonię za bardzo przystępną i na równi z (a czasem nawet tańszymi niż) krajami w Europie Zachodniej.

Oto, ile zazwyczaj kosztuje w Japonii i jak obniżyć te koszty, aby kraj stał się przystępny:

Uwaga: 80 jenów = 1 USD
Transport

szybkie pociągi pociskowe w Japonii
Transport jest jednym z najdroższych aspektów podróży w Japonii i składa się na większość moich wydatków. Pociąg z pociskami, mimo że jest niesamowity, wygodny i szybki, nie jest tani. Indywidualne bilety mogą kosztować setki dolarów. Uważam jednak, że podróż pociągiem jest najlepszym sposobem na poznanie kraju, więc aby zmniejszyć koszty pociągu, należy zdobyć kolej Japan Rail (JR). Karnet jest niezbędny do podróży w Japonii.

Te przepustki kosztują 28 300 jenów przez 7 dni, 45 100 jenów przez 14 dni i 57,700 jenów przez 21 dni. Wszystkie czasy przejścia są dla kolejnych podróży. Nawet jeśli dostaniesz siedmiodniowy bilet, cena jest taka sama jak bilet w obie strony z Osaki do Tokio (14 250 jenów w jedną stronę!). Ponadto te pociągi JR obsługują również lokalne obszary miejskie i mogą być wykorzystywane w mieście. Wykorzystałem przepustkę, aby poruszać się po Kioto i Tokio zamiast kupować bilety na metro. Nawet jeśli nie zamierzasz dużo podróżować po Japonii, kupowanie karnetów jest lepsze niż kupowanie pojedynczych biletów. Chociaż wysoka cena karnetu może spowodować szok na naklejkę, alternatywa jest jeszcze gorsza.

Choć bilet może być nawet o 20% tańszy, aby kupić online przed przyjazdem, można teraz kupić Japan Rail Pass w Japonii. Karnety są dostępne w następujących lokalizacjach: Sapporo, Sendai, Niigata, Tokio, Shinjuku, Jokohama, Nagoja, Osaka, Hiroszima, Takamatsu, Hakata, lotnisko New Chitose, lotnisko Narita, lotnisko Haneda i lotnisko Kansai.

Większość biletów miejskich metra kosztuje 100-200 jenów za jedną podróż. (Cena różni się w zależności od odległości i często może być wyższa.) Ceny biletów wahały się zwykle od około 220 jenów do podróży po Tokio, ale mniej w przypadku krótszych odległości. W większości dużych miast można kupić bilet jednodniowy, który daje nieograniczoną podróż przez 24 godziny za około 800 jenów.

Autobusy są tańszą alternatywą dla systemu pocisków w Japonii, ale zabierają więcej czasu. Na przykład dwugodzinna jazda pociskami z Tokio do Osaki staje się dziesięciogodzinnym autobusem. Cena za to miejsce wynosi 4500 jenów, ale w pewnym momencie musisz pomyśleć o tym, ile wart jest twój czas. Dla mnie zaoszczędzenie około 10 000 jenów nie było warte dodatkowych siedmiu godzin podróży, ponieważ miałem tak ograniczony czas podczas mojej wizyty. Gdybym miał więcej czasu, po prostu pojechałbym autobusem. Dostępne są również bilety autobusowe, które oferują nieograniczoną liczbę podróży i rozpoczynają się od 10 000 jenów przez trzy kolejne nieprzerwane dni podróży.

Latanie jest opcją w ostateczności. Obecnie wielu przewoźników budżetowych obsługuje Japonię, a wyszukiwanie lotów na stronach takich jak Vayama lub Skyscanner ujawni je. Ogólnie rzecz biorąc, ich ceny są równe cenom biletów kolejowych.

Myślę, że przepustka jest najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na transporcie dla osób z ograniczonym czasem. Jest drogi, ale jest to najlepszy sposób na zoptymalizowanie czasu podróży i zobaczenia kraju. Dla tych, którzy mają więcej czasu, weź autobus i zaoszczędź pieniądze.
jedzenie

Niespodziewanie okazało się, że jedzenie w Japonii jest niedrogie. To prawda, że ​​mam uzależnienie od sushi, ale ogólnie rzecz biorąc, okazało się, że wydawałem na jedzenie o wiele mniej, niż się spodziewałem. Ponieważ Japonia importuje tak dużo jedzenia, bałam się płacić przez nos, ale jedzenie tanio było właściwie jedyną rzeczą, która utrzymywała moje dzienne sumy w dół!

Dopóki nie karmiłem swojego uzależnienia od sushi, stwierdziłem, że mogę jeść mniej niż 1500 jenów dziennie. Typowe ceny to:

Zestawy lunchowe z sushi (sushi, zupa, sałatka): ponad 1.600 jenów
Tradycyjny japoński lunch: 1 200+ jenów
Pociągi sushi: 100-500 jenów
Mały makaron: 399 jenów
Zestaw dań zachodnich (kanapki, burgery lub pizza z napojem): 1200 jenów
Menu wartości McDonalda: 600 jenów
Ramen: 700 jenów
Dania Tempura: 80-120 jenów

W kraju dostępnych jest wiele tanich posiłków, a jeśli nie wybierzesz restauracji średniej wielkości lub lepszych, nie musisz wydawać dużo pieniędzy na jedzenie. Możesz zaoszczędzić na żywności, wykonując następujące czynności:

Jedz w sklepach 100-jenowych – w Japonii jest wiele sklepów 100-jenowych, w których posiłki, artykuły spożywcze, woda, kosmetyki, artykuły gospodarstwa domowego i inne są po prostu 100 jenów. Zrobiłem wszystkie moje zakupy w tych sklepach. Ich nazwy różnią się w zależności od regionu, więc zapytaj w recepcji hotelu / hostelu, gdzie znajduje się najbliższy sklep z 100 jenami.
Użyj pociągów sushi – Sushi w Japonii jest pyszne na wszystkich poziomach. Podczas gdy miałem kilka wymyślnych, zasiadanych posiłków, nie można pokonać pociągów sushi dla wartości. Przy 100-170 jenach na talerz, przez większość czasu mogłem napełniać twarz mniej niż 1500 jenów. Zazwyczaj jadam w pociągach sushi.
Zjedz na 7-11 – 7-11, Family Mart i inne sklepy z narożnikami mają dużo gotowych dań na 100-300 jenów, które sprawiają, że tanie obiady. Dodatkowo supermarkety mają wiele ustalonych posiłków po podobnych cenach. Zauważyłem, że była to popularna opcja dla wielu Japończyków.
Gotuj jedzenie – Hostele mają kuchnie, w których możesz gotować i ograniczać wydatki na jedzenie do mniej niż 800 jenów dziennie, szczególnie przez zakupy w sklepach 100-jenowych.
Unikaj świeżych owoców – Jedna plotka o Japonii, która okazała się prawdą, była taka, że ​​świeże owoce i warzywa były drogie. Poza zakupem jabłka lub banana na rynku, ogólnie unikałem świeżych owoców i warzyw. Były za drogie.
Zjedz curry, ramen i donburi – Zasadniczo żyłem tymi trzema pokarmami podczas moich trzech tygodni w Japonii. Miski curry są tak tanie jak 280 jenów na talerz. Donburi, miski z mięsem i ryżem, to około 400-500. Ramen nigdy nie przekracza 700. Są to najlepsze sposoby na zjedzenie tanich i pełnych posiłków w Japonii.

Nocleg

hotele kapsułowe w Japonii
Koszty utrzymania w Japonii są niezwykle wysokie, z ograniczoną przestrzenią, wieloma ludźmi i wysokimi cenami mieszkań. Te wysokie koszty przenoszą się na przemysł turystyczny, co sprawia, że ​​znalezienie taniego zakwaterowania to prawdziwy problem. Hostele dorms zazwyczaj kosztują 1900 jenów za noc (czasami tak niskie, jak 1500 jenów lub tak wysokie jak 2700 jenów w Tokio) i pokoje hotelowe zaczynają się od 5000 jenów za noc lub więcej. Oto kilka sposobów na zaoszczędzenie na zakwaterowaniu:

Pracuj dla swojego pokoju – Hostele w Japonii pozwalają na pobyt za darmo, jeśli sprzątasz przez kilka godzin dziennie.
Couchsurfing – Wymiana hoteli nie jest tak rozpowszechniona w Japonii, jak w innych częściach świata, ale jest tutaj mała, aktywna społeczność Couchsurfing. Upewnij się, że prosisz pokoje z wyprzedzeniem, aby zwiększyć szanse na sukces. Przeczytaj więcej o Couchsurfing tutaj.
Używaj punktów kart kredytowych – Czasami takie punkty, o których mówię, przydają się. Często przelotów i regularnych punktów hotelowych można wymienić na wiele bezpłatnych noclegów. Korzystałem z darmowych nagromadzonych noclegów w hotelach.com na dwie bezpłatne noce w Tokio, ale dzięki dużym bonusom za rejestrację kart hotelowych możesz otrzymać nawet tygodniowe bezpłatne zakwaterowanie!
Hotele kapsułowe – krok od hosteli i odejście od hoteli, hotele kapsułowe (na zdjęciu) to maleńkie kapsuły, w których śpisz. Dzielicie łazienki i pomieszczenia ogólnodostępne. Twoja kapsułka ma światło, gniazdko, a czasem mały telewizor. Są często używane przez przedsiębiorców, którzy pracują do późna. Te kapsułki zaczynają się od około 2700 jenów za noc.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *